Lihojen käsittely

Lihoja ei tule pitämän lämpösesä. Hyvin pitää suolattaman ja tiinuun säilöttämän. Painot päälle ja tiukka kansi.
370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä minä lihaani pidän usein lämpöisessä. Muijalla on nääs hyvä lihatiinu.

Äänestä

Liika suola kinkussa ei ole hyvä. Kun raaka peruna kelluu suolausvedessä, on rosentit kohillaan.

Äänestä

jotta ne olisivat vielä käyttäkelpoisia, kun niitä Helvetin kuumuudessa aletaan grillata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halle--luja kirjoitti:

Lihoja ei tule pitämän lämpösesä. Hyvin pitää suolattaman ja tiinuun säilöttämän. Painot päälle ja tiukka kansi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu