Milloin ihmiset oppivat sisäsiisteiksi? Teen siivoustyötä ja useassa paikassa törmään samaan ongelmaan - kustaan ja räitään lattialle, seinille ja eritysesti hissien seinät ovat loistavia paikkoja heittää räkäklimppejä! Lisäksi roskia heitetään lattioille, rikotaan ja sotketaan paikkoja, eikä kenkiä ei osata pyyhkiä mattoon, vaan tullaan likaisilla, mutaisilla kengillä käytävään. Näyttää siltä, että nykyinen hunnilauma on juuri herännyt maakuopastaan ja opettelee modernin sivitysmaailman siisteystapoja. On myös totta, että vuokrataloissa asuu asuinympäristöstään piittaamattomampaa porukkaa kuin omistusasunnoissa - aina ei voi tietysti yleistää ja poikkeuksia löytyy.
Joten, opetelkaa siisteyttä, siitä on iloa kaikille, ja ennen kaikkea siivoja-paralle. Kiitos!
Joten, opetelkaa siisteyttä, siitä on iloa kaikille, ja ennen kaikkea siivoja-paralle. Kiitos!
Vastaukset 2
Vanhimmat
On lähes rikos sanoa lapselle EI, jos se kusee rappuun, kun siitä tulee paha mieli. Näin lapsesta kasvaa täys mulkku, joka ei ymmärrä, et kaikkia juttuja ei pidä tehdä. Esimerkkinä voin sanoa ihanan naapurin joka KUSEE parvekkeellaan, kun ei vessaan jaksa mennä. Oikeestaan kyse on 0 kerroksen maa parkusta. Samaa parkkua tämä juntti sitten käyttää röökinpolttoon ja olemiseen. Mahtaa olla ihanat hajut myös kämpössä, jos samaa kaavaa noudattaa sisällä. Rappua käytetään roskiksena, jonne on kiva tiputtaa kaikkea moskaa, kun joku ne sieltä siivoo pois. Aah abdullaah kansan ihmiset ei sitten ymmärrä siisteydestä mitään.
Tässä talossa pahimmat räät on niissä kerroksissa missä asuu mamuja. Ei muuten soita ovikelloa vaan KOPUTTAA oveen, varmaan joku koodi et tiedää olevan heimolaisia?