Monikulttuuria Saksassa...

Tälläistähän sitä halutaan Suomeenkin?

http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=61516&suurennos
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

surullista...

Äänestä

En malta olla huomauttamatta, että noiden kakaroiden touhussa ei ole mitään islamilaista perustelua takana. Kyse on vain ja ainoastaan rikollisuudesta, josta islamilaisen lain mukaan saisi ankaran rangaistuksen. Jos siis ruvettaisiin sovittelemaan sharialla, niin ensinnäkin nuo huligaanit joutuisivat maksamaan tekemisiään takaisin koko perheensä voimin välttääkseen ankarimman rangaistuksen, tässä otettaisiin toki huomioon myös rikosten uhrien vaatimukset. Lisäksi muutama käsivarsi saattaisi irrota varoittavaksi esimerkiksi, ja sen jälkeen nuoriso ehkä opettelisi elämään ihmisiksi. Ehkä siinä on yksi suuri syy, miksi jotkut muslimit haluavat sharian oppeja avuksi, kun saksalaisen lällyjärjestelmän rangaistukset eivät auta. Nythän nuo jengiläiset terrorisoivat jopa vanhempiaan, mikä sekin on jo huomattava väärinteko myös sharian mukaan.

Äänestä
  • Se piti vielä sanoa, että tällainen jengiytyminenhän on helppo ennustaa. Ei monikulttuuri voi toimia rauhanomaisesti muuten kuin etnisten ravintoloiden ruokalistojen tasolla, ja ruokahan on vain ruokakulttuuria. Moniruokakulttuuri on hyvä asia, monikulttuuri ei. Maahanmuutto voi toimia vain silloin, kun maahantulijoita on niin vähän, että he sulautuvat kantaväestöön sekä tavoiltaan että arvoiltaan. Tarkoittaa pientä määrää maahanmuuttajia hajautetusti ympäriinsä. Pitkällä aikavälillä luvut voivat toki olla suuriakin, eikä siinä ole mitään vikaa, mutta nämä pakkomonikulttuurisuusaatteet ovat järjettömiä ja johtavat väistämättä yhteiskunnan yhtenäisyyden rappioon sekä rikollisuuden ja muiden lieveilmiöiden kasvuun.

    Äänestä

Nyt loppukoon se maahanmuuttajien kuljetusoperaatio kristittyihin maihin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


29 kirjoitti:

Tälläistähän sitä halutaan Suomeenkin?

http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=61516&suurennos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu