Europan Presitentti??naurattaa kyllä se vahtoaminen kun Lippasesta pressa,, ei sillä ukolla mitään tee,,sillähän alkaa sanojen välit olla harvemmassa kun heinäladossa hirsien välit, koittakaa nyt aatella hemetti mitä sillä hitaalla ukolla teettä lopettakaa jo siitä puhumasta.Paavo ollut huonossa kielikylvyssä tai viilees ammeessa kun ääni on harvassa. sehän ukko kehu kun serkun kans puhuu ruotsiiiiiii heehee , hävettää senkin ruothin puhe, mielellään vedän karvalakin hyvin syvällee päähän kun paavo puhuu ruotsia ,kyllä siinä niin pirusti särkee korvia..
Onkos sossuilla mennyt nämät vuodet hukkaan kun ei millään osata löytää uutta mallia,mut ei kansalle enään kelpaa se malli mikä oli ja meni ,siihen ei kannatte haaveilla,mut jos sossuilla ei ole parempan niin menkää vaan alamäkeen siihen suuntaan kyllä pääsee nopeesti,et menoksi vaan, enkä mä ole koskaan sossuja äänestännytkään enkä äänestä..
Ne on niin tyhmiä kyllä et eivät tiedä missä kansa on, mut kyllä ne rantahurrit tietää hyvin
Onkos sossuilla mennyt nämät vuodet hukkaan kun ei millään osata löytää uutta mallia,mut ei kansalle enään kelpaa se malli mikä oli ja meni ,siihen ei kannatte haaveilla,mut jos sossuilla ei ole parempan niin menkää vaan alamäkeen siihen suuntaan kyllä pääsee nopeesti,et menoksi vaan, enkä mä ole koskaan sossuja äänestännytkään enkä äänestä..
Ne on niin tyhmiä kyllä et eivät tiedä missä kansa on, mut kyllä ne rantahurrit tietää hyvin
Vastaukset 4
Vanhimmat
loppaamassa siellä Lipposen kanssa !
eikös perkele sossuilla ole tuon enempää järkiä päässä tai kädessä, jos Juttakin on ollut Lipposta Lippasta loppaamassa,,täytyy sanoa että on kyllä paree kun Juttakin jäädä kotiin pohtiin ja uneksiin Paavoa et koskas se perkele mies opii puhumaan,,,kysyn vaan et onkos lipposella jäässä leukaluut nivelistä?????????????
Tämän päivän nuoret ei viitsi edes kuunella sellaista missä sanojen väliin menee tupakan mittanen tauko,,samoin kun kesällä oltiin mökillä yhden sähkömiehen kans hän on noin 63v,mun poika sano että tuota ei oteta töihin noin hitaalla taidolla ei päästä päivässä pitkälle, mun poika on 22v , kun johdot roikkuvat irrallaan niin mies kysy et kulkeekos siellä virta heehee,,sellainen on paavo poika lippanenkin, et missäs kohtaan paavo tietää valtakunnan rajoista nethän pitää olla hyvin selvillä jos meinataan olla perssa Euroopan
HANSKAT VÄÄRÄSSÄ KÄDESSÄ:työväen puolue.tulis hoitaa kansan asioita niin.niin hössön ,hössöä on vaan.
Demarit varmaan uskoivat valintaan, viran puolesta. Mutta ei kukaan, joka tuntee Euroopan asioita ja mentaliteettiä - ja toisaalta tietää Lipposen murahtelevan käytöksen suostunut kuvittelemaan, että tämä eläkeikäinen Itään kevysti notkisteleva pyrkyri pääsisisi EU:n presidentiksi. Ja niihän siinä kävikin.
Suuret maat valitsivat kokeneet kehäketut hoitamaan Euroopan asioita eteenpäin. Suuret luulot eivät kanna suomalaisia mitättömyyksiä Euroopan kentille. Paavon poliittiset teot ovat jo takanapäin. Turha lähteä munaamaan itseään ja sotkemaan Euroopan asioita. Riittää, kun demarit ovat menneen valtansa päivinä sotkeneet Suomen asiat vähän liiankin perusteellisesti.