http://www.yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2009/11/vanhanen_rehnille_haetaan_painavaa_salkkua_1173377.html
Tyhmät poliittiset pellemme , vaipanvaihto komppanian päällikköä paavo lipposta myöten odottivat Brysselissä, kielipitkällä EU;n huippuvirkoja ! Uskoivatko nämä pellemme tosissaan jotta EU mafia hyväksyy johtoryhmäänsä lipposen kaltaisen, hidasjärkisen mörkön? Perkele luja usko pitää olla itseensä jos moista odottivat tosissaan, mutta tyhmiä ja itserakkaita peelojahan nuo poliittiset pellepäättäjämme ovat!
Late Lapista. Pellet Sariolalle RY !
Tyhmät poliittiset pellemme , vaipanvaihto komppanian päällikköä paavo lipposta myöten odottivat Brysselissä, kielipitkällä EU;n huippuvirkoja ! Uskoivatko nämä pellemme tosissaan jotta EU mafia hyväksyy johtoryhmäänsä lipposen kaltaisen, hidasjärkisen mörkön? Perkele luja usko pitää olla itseensä jos moista odottivat tosissaan, mutta tyhmiä ja itserakkaita peelojahan nuo poliittiset pellepäättäjämme ovat!
Late Lapista. Pellet Sariolalle RY !
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Paavo Lipponen sanoi tehneensä Indiana Jonesin ristiretken/1135250908159
Suomi on nyt helevetin hyvässä jonotusvuorossa, kun EU;n huippuvirat menivät jo ohi lipposen! Noin loihe lausumaan veivikaula vanhanen! Voihan vihne! kuinkahan tyhmäksi tuokin veivikaula heittääntyy? ennenkuin lypsyjakkara potkaistaan sen alta nurin !!
Voiohan vitulla päähän 120 kertaa, tai jollain muulla kovalla esineellä! sanoisi edesmennyt setäni, jos kuulisi noita veivikaula vanhasen lausuntoja ! Noillehan nauraa jo mertalat, Kurosen Sussuista ja muista blondeista puhumattakaan ! D D D
Late Lapista. Pölöjät hoitoon RY !
Että Ihan sama kuka Mitä tahansa tullut Edustaja, Satuann viran. EDUTAA EU.ta ei edusta enää Suomea tai jotain muuta, Vaan on Eu.n yhteisön edustaja. Samoin nää. Euroedustajat, En nyt muista ketä siellä ees on Suomesta lähetettyjä- Mutta Ainakin Tämä Vennamon Ottopoika Soini. Edustaa nyt Eu.ta EI Suomea.. mutta näin yksikertainen asia EI Suomalasisen kaaliin uppoa..
Että IHAN sama kuka MITA tahansa tullut Edustaja, SATUANN viran. EDUTAA EU.TA ei edusta enää Suomea tai jotain muuta, VAAN on EU.N yhteisön edustaja. Samoin nää. Euroedustajat, En nyt muista ketä siellä ees on Suomesta lähetettyjä- Mutta Ainakin Tämä Vennamon Ottopoika Soini. Edustaa nyt Eu.ta EI Suomea.. mutta näin yksikertainen asia EI SUOMALASISEN kaaliin uppoa..
Poliitikkojen kaikki huomio ja tarmo on viimeaikoina näyttänyt menevän spekulointiin siitä, että kuinka painavan salkun Olli -poika saa jatkossa. Onhan Olli jo laajentunut jo tarpeeksi, joten voisi katsoa mahdollisimman kevyen laukun hänelle jatkossa.
Olisiko hyvä asia, että *Suomen poliitikkojen palkat ja edut laskettaisiin lähelle tavallisen kansan tuloja, jolloin he paremmin osaisivat ajatella, miten kansalaisten elämä makaa.
Eikö esim. siinä ole mitään nurinkurista, kun toiselta mantereelta tänne tunkeutuva pakolainen saa kuukaudessa enemmän rahaa, kuin 40 vuotta työtä tehnyt suomalainen työeläkettä ja lisäksi tämä pakolainen saa ilmaisen asunnon. Nämä edut maksetaan muukalaisille tietysti näiden työläisten verorahoilla ja valtion velalla.
Kenen matematiikalla tällaisen voi katsoa olevan oikein.
Luutamummun, thorsin ja suuripään matematiikka tukee, mutiaisten jobbausta Suomeemme !
Late Lapista. Mamut kotiinsa RY !
Ei tässä saumassa enään auta mielenilmaisut Arkadiamäen apinahäkin tontilla, jos itsenäisyytemme halutaan palauttaa, niin kyllä on mentävä Brysselin porteille osoittamaan Kalasnikoffeilla, keskieurooppalaisten mafiosojen ohimoluita ! NÄIN ON ! Valitettavasti !
Late Lapista. Suomi itsenäiseksi! ja sen järvet VIINAKSI RY !
veronmaksajien rahoilla suihkarilla ympäri mustinta afrikkaa ja haalii kultamunia.
ghgj