Matti Vanhanen opiskeli 13 vuotta!!!!

Pääministeri Matti Vanhanen haluaa rajoittaa opiskeluaikoja yliopistossa.

Mikäli rajoitukset olisivat olleet voimassa Matti Vanhasen opiskellessa, hän ei olisi koskaan edes valmistunut.

Matti Vanhanen käytti "opintoihinsa" aikaa ennätykselliset 13 vuotta.

Ei ole Vanhanen ihan terävimmästä päästä...
4510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin. Surullista kyllä, kovinkaan moni poliitikko
ei ole älyllisesti edustuskelpoinen, johtuen siitä, että katajaisen kansamme tyhmimmilläkin 80%:lla on äänioikeus. Ja tyhmät äänestävät tyhmiä.

Äänestä
  • Mitä tekemistä älykkyydellä on opintovuosien kanssa?! Jos järjestelmä antaa mahdollisuuden "hengailla" yliopistolla, niin siitä vaan oli kyseessä sitten Vanhanen, Lipponen tai Matti Meikäläinen. Onhan se ikävää, ettei opistoissa ja ammattikouluissa voi lukea sivuaineita tai ottaa "vapaata" niinkuin yliopistolla.

    Ihan kauhean pahoja ihmisiä ovat varmaan minunkaltaiseni, jotka kuluttavat ensin toisen tiedekunnan opetusvaroja preppaamalla kiinnostavamman tiedekunnan pääsykokeisiin kuten matemaattis-luonnontieteellisen ja lääkiksen välillä tehdään.

    Useimmilla valtakunnan politiikassa mukanaolevilla älykkyys on jo testattu niin moneen kertaan ihan muilla foorumeilla, että jonkun apukoulun-merkantin on ihan turhaa tulla tänne vouhottamaan pitkistä opiskeluajoista!

    Äänestä

omiin opintoihinsa. Ja samat ihmiset ovat rajoittamassa opiskeluaikoja. Rajoittamisella saadaan vain pahaa aikaan. Vaan sanontahan on, että ihmiset hämmästyisivät, jos tietäisivät miten vähällä järjellä maailmaa hallitaan. Hallituksemme antaa tässä(kin?) asiassa selkeän osoituksen sanonnan paikkansapitävyydestä.

Äänestä
  • Matti Vanhanen ei olisi koskaan "valmistunut", jos hänen professori-isänsä Tatu Vanhanen olisi avittanut.

    Eihän voinut olla mahdollista, että professorin poika ei saa edes papereita ulos.

    Matti Vanhanen on keskinkertainen kyläpoliitikko, jonka kyvyttömyys on jo nähty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


opinto-ohjaaja kirjoitti:

Pääministeri Matti Vanhanen haluaa rajoittaa opiskeluaikoja yliopistossa.

Mikäli rajoitukset olisivat olleet voimassa Matti Vanhasen opiskellessa, hän ei olisi koskaan edes valmistunut.

Matti Vanhanen käytti "opintoihinsa" aikaa ennätykselliset 13 vuotta.

Ei ole Vanhanen ihan terävimmästä päästä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu