Rutonkantaja

Rota.

Kuolemaa pitää palvoa eikä pelätä. Vasta kun olet yhtä kuoleman kanssa todella elät.

Jos tarkkailet sitä miten kuolema hiipii yössä voit päästä selville tavasta jolla Rota punoo verkkoaan.


http://www.youtube.com/watch?v=WqM25nn0IN4
1196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten pelätä sellaista jota ei ole - kuolemaa?
Sotilaat jotka pelkäävät sodassa - mitä he todella pelkävät? Arvelen että sodan ääniä - ei sitä että menehtyvät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


666 satan kirjoitti:

Rota.

Kuolemaa pitää palvoa eikä pelätä. Vasta kun olet yhtä kuoleman kanssa todella elät.

Jos tarkkailet sitä miten kuolema hiipii yössä voit päästä selville tavasta jolla Rota punoo verkkoaan.


http://www.youtube.com/watch?v=WqM25nn0IN4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu