astrid vastuuseen

15156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Astrid siitä helvetin pakolaispolitiikasta yksin päätä vaikka Kokoomus ja kepulit mielellään antavat ymmärtää niin.

Äänestä
  • Joo ei päätä yksin, mutta käytännössä Suomessa on tapana, että ministeri, jonka alueeseen aihe kuuluu, saa päättää asioista varsin itsenäisesti niin kauan, kun homma ei aiheuta liian isoja kustannuksia. Saa aika lailla mellastaa mielensä mukaan.

    No tämä mamupolitiikka toki aiheuttaa isot kustannukset, mutta kun mitään ei ole olennaisesti muutettu, vaan se on ollut vuosikausia yhtä löysää, homma on saanut jatkua jos alueesta vastaava ministeri ei ole kiristyksiä vaatinut.

    Nyt kun jopa kehitysmaiden lehdissä mainostetaan Suomen jakavan läjittäin ilmaista discorahaa, on mamujen määrä lisääntynyt, samalla kun muu Eurooppa on jo tiukentanut maahanottoaan, on Suomeen tulijoiden esim. so maleiden määrä jo moninkertaistunut, ja kasvaa yhä räjähdysmäisesti. Tästä syystä on osa poliitikoista jo herännyt, mutta mitään ei silti tapahdu...

    Äänestä

  • Huolestunut isä kirjoitti:

    Joo ei päätä yksin, mutta käytännössä Suomessa on tapana, että ministeri, jonka alueeseen aihe kuuluu, saa päättää asioista varsin itsenäisesti niin kauan, kun homma ei aiheuta liian isoja kustannuksia. Saa aika lailla mellastaa mielensä mukaan.

    No tämä mamupolitiikka toki aiheuttaa isot kustannukset, mutta kun mitään ei ole olennaisesti muutettu, vaan se on ollut vuosikausia yhtä löysää, homma on saanut jatkua jos alueesta vastaava ministeri ei ole kiristyksiä vaatinut.

    Nyt kun jopa kehitysmaiden lehdissä mainostetaan Suomen jakavan läjittäin ilmaista discorahaa, on mamujen määrä lisääntynyt, samalla kun muu Eurooppa on jo tiukentanut maahanottoaan, on Suomeen tulijoiden esim. so maleiden määrä jo moninkertaistunut, ja kasvaa yhä räjähdysmäisesti. Tästä syystä on osa poliitikoista jo herännyt, mutta mitään ei silti tapahdu...

    Suomalaiset pitää sopeuttaa vaikka väkisin mamujen sekaan. Tässäpä sitä sopeutusta ihan käytännössä.
    Astrid ja MEK mainostivat Egyptiläisessä lehdessä että Suomessa on tarjolla barbie-nuken näköisiä blondeja. Eli tämänlaiset tapaukset tulevat yleistymään. Sopeutukaa siis kulttuuri muutokseen, Suomalaiset naiset. Jos ette sopeudu, niin olette rasisteja ja suvaitsemattomia natseja.

    Äänestä

"Yksin tupakalle laivan kannelle".... Ei järin järki päätä pakottanut.
Olisi kannattanut pitäytyä tutussa ja turvallisessa poikaystävässä. No, nuorena sitä haluaa seikkailla.

Äänestä

Vastuuseen , velkarahojen jaosta maahantunkeutujille! Kyllä tänne on tulijoita, kun kuulevat, että täällä hölmölässä saa hirveesti rahaa ilman mitään. Asunnot, ruoat, ja terveydenhoihoidon päälle. Lapsille ilmaisen koulutuksen. Tietona vielä, että jos menee töihin siitä maksetaan vähemmän.
Yksinholtaja -akkoja riittää. Miehet varmaan kiertää uusina ja uusina turvapaikan hakijoina, koska heiltä ei koskaan löydy mitään papereita?
Muut EU-maat eivät jaa rahaa näin avokätisesti!

Äänestä
  • eniten tukea EU:ssa. Esim. Ruotsi maksaa vain puolet siitä, mitä Suomi. Monet EU-maat eivät anna rahallista tukea ollenkaan, vaan ainoastaan ylöspidon.
    Tokihan meillä on huutava työvoimapula ja jostain niitä työntekijöitä on saatava.

    Äänestä

Astrid on tenhyt jo niin paljon pahaa Suomelle, niin taloudellisesti kuin muutenkin, ettei sitä voi millään enää korvata. Hänet pitäisi vain käyttökelvottomana saada jotenkin pois tekemästä enempää pahaa.

Äänestä
  • Kävelemään sinne somalian niemimaan hietikolle

    Äänestä

  • Kivikautiset mamut ryöstää ja puukottaa naiskuljettajan.Kiitokset vaan astrid taas tästäkin.

    Äänestä

Thors vastatkoon teoistaan !

Äänestä

..toimii vain kokoomushallituksen syntipukkina mamu-asioissa. Sehän sattuu hyvin, kuin suurin osa rasisteista on juuri näitä muutenkin ruotsin kieltä vastustavia Karhu-lippisjuntteja. Jännää sinänsä, että mamu-hourijat yleisesti syyttävät vasemmistoa hyysäämisestä, vaikka hallituksessa on kolme oikeistolaisinta puoluetta ja koko fiasko on porvareiden aiheuttama.

Äänestä

Afrikan mulatti kun raiskaa, niin se on sitten kaikkien miesten syy. Milloin näitä apinoita ihan tosissaan aletaan harventamaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipätietenkää kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009112510654990_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu