Minun pitäisi toteuttaa firman pikkujouluihin jonkilaiset drinkkiliput..mietin tässä vain, että mitenköhän niistä saisi sellaisia ettei niitä voi väärentää? en mitenkään voi vaan tulostaa itse koneella kirjoitettuja drinkkilippuja, koska kuka tahansa voi kopioida niitä just niin paljon kuin haluaa.
Olisiko kenelläkään siis mitään ideaa miten saisin drinkkilipuista sellaisia ettei niitä ole kovinkaan helppo väärentää? tai sitten joku tapa miten ne jaetaan tai jotain?
hirveän monimutkaista listaa en voi pitää sillä pikkujouluihin osallistuu lähes 400 ihmistä.
drinkkilippujen väärentäminen
3
336
Vastaukset
Tiimarissa myydä jos jonkinsorttisia lippusia taikka tavaraa millä niitä vois helposti tehdä. Yllätyin meinaan kerran kun näin siellä myytävän jopa arpajaislippuja. Tiedätkö just niitä mitä kadulla esim. veteraanien tai sellasten arpajaisissa myydään.
Kannattaa ainakin käydä.- Assisteeraaja
Oiva ja halpa joskin työläs keino on käyttää leimasinta. Firman omaa tai jotain muuta kuviota. Äkkiseltään en muuta keinoa keksi. Voit tietenkin tulostaakin jonkin kuvion lippuu, mutta silloin lippu on helppo kopioida.
- SnapMan
Ota valokuva omista pakaroistasi (siisti ensin alakertaa) ja teetä niistä pieniä tarravalokuvia just se määrä ku drinkkilippujakin. Sitten liimaat persetarrat kuponkeihin ja avot! Tarrakuvaa ei voi kopioida ja samalla pikkujouluihin saatiin hauska teema. Kupongithan voi vetää kirjaimellisesti olalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1192562Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup262364Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581973Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua301833Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3301383- 601083
- 2591039
- 541017
- 146933
- 45908