drinkkilippujen väärentäminen

haidiina86

Minun pitäisi toteuttaa firman pikkujouluihin jonkilaiset drinkkiliput..mietin tässä vain, että mitenköhän niistä saisi sellaisia ettei niitä voi väärentää? en mitenkään voi vaan tulostaa itse koneella kirjoitettuja drinkkilippuja, koska kuka tahansa voi kopioida niitä just niin paljon kuin haluaa.
Olisiko kenelläkään siis mitään ideaa miten saisin drinkkilipuista sellaisia ettei niitä ole kovinkaan helppo väärentää? tai sitten joku tapa miten ne jaetaan tai jotain?

hirveän monimutkaista listaa en voi pitää sillä pikkujouluihin osallistuu lähes 400 ihmistä.

3

481

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiimarissa myydä jos jonkinsorttisia lippusia taikka tavaraa millä niitä vois helposti tehdä. Yllätyin meinaan kerran kun näin siellä myytävän jopa arpajaislippuja. Tiedätkö just niitä mitä kadulla esim. veteraanien tai sellasten arpajaisissa myydään.
      Kannattaa ainakin käydä.

    • Assisteeraaja

      Oiva ja halpa joskin työläs keino on käyttää leimasinta. Firman omaa tai jotain muuta kuviota. Äkkiseltään en muuta keinoa keksi. Voit tietenkin tulostaakin jonkin kuvion lippuu, mutta silloin lippu on helppo kopioida.

    • SnapMan

      Ota valokuva omista pakaroistasi (siisti ensin alakertaa) ja teetä niistä pieniä tarravalokuvia just se määrä ku drinkkilippujakin. Sitten liimaat persetarrat kuponkeihin ja avot! Tarrakuvaa ei voi kopioida ja samalla pikkujouluihin saatiin hauska teema. Kupongithan voi vetää kirjaimellisesti olalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe