suomessa asuvia

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Oulun poliisi paljasti huumausainerenkaan/1135251021295
3107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ajataella miten paljon vähemmän suomessa olisi rikollisia jos ei olisi tätä rikastavaa ja ihanaa monikulttuuria.

Äänestä
  • tietysti muslimeja? Varmaan marokkolaisia.

    Äänestä

http://www.thelocal.de/national/20091121-23423.html
A German-born Turkish man with a string of criminal convictions can be deported to Turkey, even though he has never lived there and only speaks broken Turkish, a court has ruled.

Sama käytäntö suomeenkin. Potku persuuksille ja lennätys sinne mistä ovat tulleet jos ei lain ja säännösten mukainen elämä maistu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjoisafrikkalaisia kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Oulun poliisi paljasti huumausainerenkaan/1135251021295

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu