Olen kolmekymppinen mies, joka haluaisi lapsen. Olen akateemisesti koulutettu, komea, urheilullinen, charmantti herrasmiestyyppinen fiksu kaveri, joka on lisäksi taloudellisesti erittäin hyvässä asemassa. Ajatuksenani olisi löytää nainen, joka myös haluaisi lapsen. En tosin halua parisuhdetta enkä seksiä, vaan äidin lapselle ja ystävän. Tulisin tukemaan lapsen kasvatuksessa niin taloudellisesti kuin ajallisestikin.
Jos haluat lapsellesi turvatun tulevaisuuden ja erittäin hyvän isähahmon, sekä samalla saisit taloudellisen turvan omalle elämällesi äitinä, niin haluaisin tarjota mahdollisuuden sinulle.
Toivoisin sinun olevan kohtuu kaunis ja terve sekä myös koulutettu ja työssäkäyvä, jotta lapsi saisi myös sinusta hyvän esimerkin elämään. Itse asun Helsingin keskustassa, ja toivoisin sinun olevan myös PK-seudulta. Yhteisen lapsemme syntymän jälkeen voin myös tarjota sinulle ja lapselle asunnon (laitetaan asunto vaikka lapsen nimiin) hyvältä asuinalueelta, jos niin haluat. Kirjoita itsestäsi, omista ajatuksistasi ja toiveistasi minulle, niin keskustellaan asiasta lisää.
[email protected]
Jos haluat lapsellesi turvatun tulevaisuuden ja erittäin hyvän isähahmon, sekä samalla saisit taloudellisen turvan omalle elämällesi äitinä, niin haluaisin tarjota mahdollisuuden sinulle.
Toivoisin sinun olevan kohtuu kaunis ja terve sekä myös koulutettu ja työssäkäyvä, jotta lapsi saisi myös sinusta hyvän esimerkin elämään. Itse asun Helsingin keskustassa, ja toivoisin sinun olevan myös PK-seudulta. Yhteisen lapsemme syntymän jälkeen voin myös tarjota sinulle ja lapselle asunnon (laitetaan asunto vaikka lapsen nimiin) hyvältä asuinalueelta, jos niin haluat. Kirjoita itsestäsi, omista ajatuksistasi ja toiveistasi minulle, niin keskustellaan asiasta lisää.
[email protected]
Vastaukset 12
Vanhimmat
olen venalainen nainen ja tahdon sulle antaa lapsen.ehdot tayttyy silla olen tyossa ja tervekin.raitis myos eika tupakoi.nahtaisiinko ensin?
Tyhmä viesti!
Mut mitä sopimuksen rikkomiseen kuuluu, jos rakastut :D?
...herää tästä. Arvostelematta lähtökohtiasi, niitä tietämättä, voisin kyseenalaistaa ihmisen vanhemmuutta tästä lähtökohdasta. Lähinnä naurattaa tuo "saisit samalla turvan omalle elämällesi äitinä"; äitiyspäivärahalla ja lapsilisillä ei turvata pitkälle omaa saati lapsen elämää. Lapsen synnyttäminen ja kasvattaminen aiheuttaisivat äidille muutoksen omiin tulevaisuuden urasuunnitelmiin ja elatuskykyyn.
Entäpä jos sinut, kuitenkin tässä vaiheessa varakkaana esiintyvänä miehenä, todetaan varattomaksi huolehtimaan edes elatusmaksuista. Sekin on mahdollista! Äidin olisi joka tapauksessa otettava huomioon yksinhuoltajana toimimisen resurssit ja edellytykset niin taloudellisesta kuin henkisestä näkökulmasta.
MILLAINEN lapsesta kasvaisi ilman parisuhdetta? Toki on paljon yksinhuoltajavanhempia, jotka kasvattavat lapsesta/ lapsista tasapainoisia ja onnellisia rakastavassa hengessä. Näin suunnitelmallisesti visioituna "tarve saada oma lapsi" voisi viestiä esteistä luoda lapsi parisuhteessa, missä hänellä olisi parhaat mahdollisuudet kasvaa.
Millainen asumisen turva naisella olisi asunnossa, missä hän voisi asua yhteiskunnan tukemana ja mahdollisesti toisen vanhemman kuoleman jälkeen poistua ilman irtaimistoa?
Lakimiehen palkkaaminen sinänsä asioiden selvittämiseen tuntitaksoineen olisi kallista.
Hauska kirjoitus :D
Aika perusnegatiivisa vastauksia saanut sinänsä asiallinen kirjoitus. Mikäköhän suomalaisia vaivaa kun heti ensimmäisenä ajatellaan kaikkein pahinta? Mistä sitä muut osaa sanoa muutaman rivin perusteella mitään... Olkaa ihmiset hieman positiivisempia. Näyttäisi että asia on kirjoittaneelle hyvin tärkeä ja hän olisi harkinnut sitä.
Jos haluat lapsen, niin olet kai suunnitellut urasi sun muut sen mukaan.
Ja ne elatusmaksut, vittu kela maksaa jos äijä on pa.
Pohdi saatana ja raiskaa vissy, tai pitäisikö sanoa vichy pullo, ettei joku urpo ala
siitäkin valittaa.
Hyvää Juhannusta!!!!
just joo..
pistää miettimään kysyjän seksuaalista suuntautumista?
Muuten sanoisin
Mielenkiintoinen ajatus
Eikä lainkaan hullumpi
Minun ei tarvitse asiaa "loppuun asti" miettiä, kun en täytä kriteereitäsi
Mutta
JOS asia hoidetaan äidin ja lapsen asema turvaten
ja äidin ja isän yhteisten kasvatusperiaatteitten hengessä
niin.....mikä ettei....
on sitä... hah ja LOL
Anteeksi, mutta mitä ihmettä??! Oletko homo,kun haluat tuollaisen ratkaisun lapsen saamiseen?? Kun jokainen terve ja järkevä mies haluaa sen lapsen lisäksi rakkauden ja seksin, siis HETERO mies, joka haluaa terveen parisuhteen NAISEN kanssa! Ja tietty sen jälkeen lapsen ja perheen. Jos olet homo, niin tunnusta. Jos et ole, niin mikä helvetisä sut tekee onnelliseksi tuossa tilanteessa. Pelkästään laspi?? I don't think so...Ja...onnea etsinnässä! :D
Mutta ei naimisiin
- Miksi ei siis myös toisinpäin ??