Tietenkin he luulevat nostattavansa kannatustaan heidän avullaan.
Erityisesti punaisten kannatus nousee kurjuuden kasvaessa.
Vahinko vain, että he ovat niin tyhmiä, etteivät ymmärrä somalien lisääntyvän ja ottavan itse vallan. Sen jälkeen koittaa vihervasurienkin tuho.
Erityisesti punaisten kannatus nousee kurjuuden kasvaessa.
Vahinko vain, että he ovat niin tyhmiä, etteivät ymmärrä somalien lisääntyvän ja ottavan itse vallan. Sen jälkeen koittaa vihervasurienkin tuho.
Vastaukset 4
Vanhimmat
HS:n Reetta Räty valaisee omaansa kirjoittamalla, ettemme me suomalaiset tätä vaurautta ansaitse, se on meille sattumalta arvonnan tuloksena tullut. Meidän tulee yhdessä katsoa peiliin ja todeta että Suomella on varaa ottaa enemmän kuin yksi hätätapaukseksi luokiteltu pakolainen. (HS 23.11, A7).
reetasta tiedä, katsoin peiliin ja liljanvalkoinen pärstä sieltä mulkoili takaisin.
kyllä reetta on siinä oikeassa että yli-hyvinvoivia paskiaisia olemme. olisi syytä muistaa kuka -ketkä - ovat tämän rakentaneet. ei ainakaan thorssit ja suurpäät.
kun tulin takaisin ulkolaisen tuttavani kanssa, tänne liha-patojen ja kevytmaidon ihmemaahan tuttavani oli ihmeissään ; johan on paikka, spurgutkin pukeutuvat armaniin, ja jokaisen kourassa on jonkin sortin mäkättäjä=känny.
sieltä mistä me tulimme muovipussiin kääritty melonin puolikas oli aarre.
mutta ei t6ämä sitä todista että ne saatanan somalit pitäisi tänne hyysätä
vai miten se laulu meni Suomen maassa suuressa?
Kyllä ainakin ulkomailla pitää ansaita arvonsa.
punavihreät on huomanneet,että niiden kannatus on laskussa,ja uusia kannatajia pitää saada
kun suomalaiset punikit kokevat luonnollisen poistuman ja vihreitä on niin vähän,niin kai heidän kannatustaan on jotenkin ruokittava,tälläkertaa ottamalla liikaa maahanmuuttajia ja toivomalla,että ne kansalaisuuden saatuaan alkaisivat äänestää heitä