Molen syvästi järkytetty. Tässä yhtenä paivänä yks tipulintu, Dendrocopos Picidae, Piciformes, tuli tohon lähelle ja mää ajattelin et NYT!
Mä saisin sen kuvattua, mut sit tuli piän ongelma vastaa, kameran zoomaus ei riitäkä nii kauas, mä kokeilin ja se kuva antais sykologeille paljon tutkintaihetta, mää rupesin sit ystävällisesti pyyttään sitä Nakkee lähemmäs.
Mä sanosin sil ihan kiltisti; "perkeleen paskavarpunen, räpyttele tänne äläkä hakkaa sitä sähköpylvästä tuusannuuskaksi".
Ja arvakkaas mitä, ei se perhana eres päätään kääntäny, kui joku voi käyttäytyy noi elämellisesti?
Vähän aikaa sitte aikasemmin alkusyksystä, alkuillasta parvekkeen alle ilmesty kettu ja rusakko.
Ne oli alta viire metri päästä toisistaan eivätkä eres jahdannee toisiaa, ja mulla ei kameraa, eres puhelinkameraa hollilla, enkä uskaltanu liikkuu ku ne oli niin lähel.
Kyl eläinte pitäis toimii niinku vakiintuneessa yhteiskunnas toimitaa eikä olla nii kauhia eläimelline.
http://www.youtube.com/watch?v=iknEJf9cPeY
Järkyttävää!!!!
0
126
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.224428Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma963061Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992876Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522522- 651180
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651046Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie21826- 47807
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA41740Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril107739
