Sama arka tunne on niinkuin silta. Kasvot lakkaavat olemasta ja vain asioilla on merkitystä. Asia, josta ei pystytty puhumaan kenellekään, kerrottiin tänne. Ehkäpä se oli tuo kaupantäti tai bussikuski, joka vastasi viestiisi. Kukapa tietäis, kenties joku muu tuntematon.Hiljaa hengittää sama epävarmuus, joka meidät yhdistää. Sama tunne, niin rumalla kuin kauniillakin. Täysin tuntemattomat ihmiset.
Minkähänlaiset ovat kasvot viestien
takana
1225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
on tänne huudella löytääkseen viestien vastaanottajaksi sen oikean henkilön. Kaikki asiat tapahtuu loppujen lopuksi oikeassa elämässä; siinä suhteessa tänne kirjoittelu on ajan haaskaamista! Ymmärrän toki tänne kirjoittamisen siinä mielessä, että ei voi kertoa tunteistaan, niin niistä ikävistäkin. Täällä nämä viestit ovat vaan viestejä ei keneltäkään ei kenellekään.
Sitä en ymmärrä kuitenkaan, että S/T -palstoilla harrastetaan ankaraa pelailua toisin sanoen provoilua: kirjoitetaan/vastataan toisten nimissä jne...joo tiedän ei se ole rikollista, eikä ole pakko lukea...säästin provoilijoilta vastaamisen tarpeen tähän viestiin. Itse luin näitä aikaisemmin useastikin, nykyään harvemmin ja kirjoitellut olen tänne harvoin...onnekseni huomaan, että en usko täällä enää yhteenkään viestiin, jos krjoittelen teen mielummin oman aloituksen. Tällä kertaa sinun aloituksesi sopi mulle niin hyvin etten halunnut varastaa palstatilaa :)