pelotaa

Paljon säteilyjä voisi torjua kaivamalla talon ympärille syvän 1 metrin levyisen kaivannon ja kattamalla sen vaikka puisella kannella.
15175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

suojaa paremmin tuuletettu kellari. jos asuu kerrostalon ylakerroksissa ongelma on enempi avaruusroju :-)

Äänestä
  • , sillä minä olen aasi

    Äänestä

  • paitsi minä kirjoitti:

    , sillä minä olen aasi

    aasi alffojen valjastamiseen?

    Äänestä

myöhästä
-toisessa rinnassa on jo syöpä-
lopeta sädehtiminen

Äänestä

Säteilyä, se on hauska ku kimaltaa, näin joulun alla.

Äänestä

Pitäisi kaivaa talon alle tunnelisto jota pitkin maasäteilyn saisi johdettua pois (mielellään naapurin talon alle)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovasti kirjoitti:

Paljon säteilyjä voisi torjua kaivamalla talon ympärille syvän 1 metrin levyisen kaivannon ja kattamalla sen vaikka puisella kannella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu