Mitä tekevät uteliaat naapurit?? Kurkkivat sälekaihdinten takaa, tai sitten on niin auki ikkunat kuin voi olla ja silmälasin kimallus paljastaa uteliaan katseen :D
Sarjassamme uteliaat naapurit
viheliäinen naapuri
71373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tampereella ja etelä-hervannassa on ainakin yksi rillipää, joka on katsonut viereistä talon yläkertaa..:)
kyllähän naapurillasi on suurempi oikeus katsoa ikkunastaan ulos kuin sinulla hänen ikkunastaan sisälle.
Vai meinaatko että naapurin pitäisi syöksyä aina piiloon omassa asunnossaan kun sinä satut hänen ikkunansa kohdalle?
Minä en koskaan tiedä katsotaanko minua naapurista, siitä yksinkertaisesta syystä etten itse katso toisten ikkunoihin päinkään.
mistään silmälaseista tule, vaan kiikareista!
Terveisin utelias naapurisi
yleistä.Kaupungissa ei niin yleistä.
Mulla sentäs naapuri kyyläs mun makkariin sisälle, ulkoa siis... Ostin plyyssiverhot, niin ei näe enää, kun verhot on tiukasti kiinni.
me täällä Porissa teemme sitä joka hetki !
meillä on jopa yhdistys sitä harrastusta tukemassa
PORIN TUIJOTTAJAT ry !
http://www.facebook.com/group.php?gid=75907440941