Idolsit mennyttä

Uusi aika, uudet ohjelmat.
Muistatteko kevättalven 2004 kun julkisuudessa esiintyi eräs Hanna-niminen rivo röökaava trukkikuski?
Ai ette muista? Ei moni muukaan.
3446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei,en muista rivoa Hannaa, muistan vain rivon Janin(jos satuit katsomaan extraa).Mummolla taitaa olla dementia.Idolsin tarkoituksena ei ollut hyvän ohjelman tekeminen,vaan hyvien laulajien löytäminen,saakelin jyrsijä.

Äänestä

Kun se on niiiiiiin paljon itsestä kiinni, jääkö kiintotähdeksi, vaiko vaan tähdenlennoksi. Kaikki kunnia neiti Pakariselle ja hänen hyvälle äänelleen, mutta kun se riitä, jos karisma puuttuu. Toisaalta jos levy-yhtiö ryhtyisi systemaattisesti rakentamaan brändiä ja kiiruusti, voisi homman vielä pelastaa.. Kohta on myöhäistä, sillä uudet Idoliskokelaat varmaan harjoitelevat jo kuumeisesti..

Äänestä

Muistatteko vielä vuoden 1985 Euroviisuvoittajan, norjalaisen Bobbysocks-yhtyeen ja biisin "Let It Swing"?

Ai ette?

Ei se mitään. Ei laulukilpailuvoittajia ole tarkoitettukaan muistettavaksi.

Poikkeuksiakin on. Esim. Abba. Mutta nyt mennäänkin jo isoisän aikaisiin tapahtumiin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gerbiili kirjoitti:

Uusi aika, uudet ohjelmat.
Muistatteko kevättalven 2004 kun julkisuudessa esiintyi eräs Hanna-niminen rivo röökaava trukkikuski?
Ai ette muista? Ei moni muukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu