Piipahdimme tänään Myllykoskella asemessuilla. Aikamme kierreltyämme päätimme mennä ottamaan kanttiinista kahvit. Ihmettelimme, kun kanttiiniin oli niin valtava tungos ja jono. Tarkemmin katsottuamme huomasimme, että jono olikin Elovaaran kirjapöytään, joka sijaitsi kanttiinia vastapäätä.
Kirjoja näytti menevän kaupaksi tiuhaan tahtiin, Arja hoiti rahastuksen ja Klaus kirjoitti omistuskirjoituksia. Ostajista monet kehuivat kovasti Klausin kirjoja ja ostivat kirjoja myös joululahjaksi ystävilleen. Eli ostajia ja lukijoita Elovaaran kirjoille riittää. HIENOA!
Kirjoja näytti menevän kaupaksi tiuhaan tahtiin, Arja hoiti rahastuksen ja Klaus kirjoitti omistuskirjoituksia. Ostajista monet kehuivat kovasti Klausin kirjoja ja ostivat kirjoja myös joululahjaksi ystävilleen. Eli ostajia ja lukijoita Elovaaran kirjoille riittää. HIENOA!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olin itse myymässä kyseisessä tilaisuudessa. Kauppa näytti Elovaaran pariskunnalla käyvän. Ostin Rautaristi nimisen kirjan joululahjaksi eräälle isänmaalliselle ystävälleni. Kertakaikkiaan hyvä meininki ja ystävällistä palvelua.
henkilön Lennart Pläkki glooni. Jopa molempien IP-n:o on Tampereen Hervannan suunnan. Eikö Klaus Elovaara olekin uskomaton sattuma.
kangasalta piti myyntipistettä isossa myyntisalissa. Tiedä häntä sitten kirjottaako tänne.
ja muutama tuhat mamuakin. Siihen porukkaan mahtuu monenlaisia vipeltäjiä.
Tosi miellyttävä pariskunta ja niin yhdessäviihtyvän oloisia! Mukava tehdä kauppaa heidän kanssaan.
Aargh. Ranteeni murtui. Nakkisormet naputtaa..
Jotain fiksua kirjoittelua. Siitä pistee !!!!!!!!!!!!!
tuotteidensa myyminen kaikilta niiltä, joille poliisi ei myönnä aseenkantolupaa. Klaus Elovaara kuuluu tähän joukkoon.
Tampere jyrää! Turkulaiset vetelee toisiaan anukseen.
Viehättävä nainen tuo Arja rouva ja hymyili nätisti kun pakkasi kirjani lahjapakettiin.Oli ilo asioida heidän kanssaan.Hyvin näyttivät pärjäävän keskenänään,että mitä täällä oikein houritaan?Kirja vaikuttaa mahtavalta,että kiitos vielä kerran Klaus.
minusta kirja amatöörin tekemä enkä lukenut edes loppuun. mukava silti että on kirjan kirjoittanut ja saattanut myyntiin asti