turvaykköset mokasi

Lähettivät abloy avaimen väärään osoitteeseen väärällä nimellä kirjeessä jonka sisällä osoite mihin avain käy.Tämä vaan turvallistako?
3358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tapahtua

Äänestä

Jos asennuttaa lukon, niin avaimet pitäs saada handuun samalla. Mikäli teettää "virallisia" kopioita kannattas viedä avain itte pajalle ja jos sitä ei saa heti messiin, niin pyytää sitten soittaa, ku on valmis. Muutenkaan avaimia EI PIDÄ laittaa postin kuskattavaksi, sillä se LAJITTELUKESKUS ei tykkää avaimista, kun usen koneet rikkoo kirjeet!!

Ihminen erehtyy välillä vaikka kuinka tsemppais :(

Äänestä
  • avain oli kadoksissa 1,5kk, ja sen palautti tilaajalle mustalainen.Turvaykköset ei suostu uusimaan lukkoja vaikka vakuutusyhtiö eväsi asianosaisen vakuutuksen ko. tapauksen johdosta. että tämmönen tapaus joka näkyy MOT-ohjelmassa lähiaikoina.Molempia osapuolia haastatellaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kistävä mokan kirjoitti:

Lähettivät abloy avaimen väärään osoitteeseen väärällä nimellä kirjeessä jonka sisällä osoite mihin avain käy.Tämä vaan turvallistako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu