mää nolaan mun akkaa kaupassa

jakkis

aina ja tahallani ja kun maalta olen niin se käy melkeen luonnostaan multa. ja akka on kaupunkilainen sivistynyt, hillitty nörtti.

huudan kaupan poikki sille että OSTA SIT PEHMEETÄ PASKAPAPERIA ETTEI PERSE KULU PUHKI ja se on posket niin mukavan helakan punasena siellä työntää kärryjä.

ja sit toinen hyvä kerran kuussa jos on miehiä ympärillä :PITIKÖS SUN OSTAA NIITÄ JAKOPÄÄN TIIVISTEITÄ ? (tai saman rivo versio jos on teinejä ympärillä) HEI MUISTA OSTAA NIITÄ VITTU-RÄTTEJÄS SIT !- ja kaikki häpee, takuu´varma juttu.

joskus jos on tylsää niin rupean esittämään vammaista ja annan kuolan valua leualle ja roikun sen helmoissa ja hyräilen jotain invaa laulua ja vielä nuotin vierestä. "metsästän mää tiikerii ja tahron saara suuree-een..."ja on hyvä kysyä että :OOTTAAKO SE INVATAKSI PIHALLA MEITÄ VIELÄ VAI MENIKÖ SE JO NUKKUMAAN TALLIIN?

kerran mun piti ostaa kaakaota ja joku mummo oli siinä kaakaohyllyllä niin ajattelinpa huvikseni ääneen :...NIIN JA PANNUKAHVIA PITI KUULEMMA OSTAA..." ja otan sen kaakaopöntön ja menen pois niin se mummo meluaa että "HEI SE ON KAAKAOTA EIKÄ KAHVIA!" heko heko.

emäntä aina pikkasen suuttuu mutta se leppyy heti kun vähän pusuttelee niskasta ja höpisee hempeitä.

pelleily piristää (minua ,ei muita) !

13

2106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      ...ei varmaan kovin kauan enää tartte nolailla... saat piakkoin ihan yksin tehdä kauppareissus...

      • annamarjaterttu

        määkin ton vähän niinku ajattelin. En mää ainakaan viitteis tollast kauaa kattoo. Olis varmaan meinaan sen verran rasittavaa. Pari kertaa menis ja olis varmmaa hauskaaki, mut kyll liika on ain liikaa.


      • kaisa
        annamarjaterttu kirjoitti:

        määkin ton vähän niinku ajattelin. En mää ainakaan viitteis tollast kauaa kattoo. Olis varmaan meinaan sen verran rasittavaa. Pari kertaa menis ja olis varmmaa hauskaaki, mut kyll liika on ain liikaa.

        jos akalla riittää huumorintaju niin ei se sua välttämättä jätä. Mut sä taidat olla vähän juntti kun käytät sanoja "vitturätti" jne.

        Mustaki on hauskaa nolata kavereita, mutta HYVÄN MAUN RAJOISSA.


      • Joo

        Nyt löyty keinot, ettei vaimo aina raahaa Ikeaan...


    • Jesh

      oot todellinen huumormies!

    • Sökö sökö söö

      Kaljahyllyllä:
      MEINAATKO TAAS PASKOA HOUSUUN MAANANTAINA JA YRJÖTÄ POTTASI TÄYTEEN ?

      kortsuhyllyllä:
      OSTA NIITÄ HYVÄN MAKUISIA KORTSUJA, ETTÄ MUN ON MUKAVAMPI IMEÄ SUA, SUN KUSEN HAJUSTA KULLIA EI KUKAAN HALUU KAHTA KERTAA IMUTTAA.

      alushousuhyllyllä:
      OSTA NIITÄ KUSEN JA PASKAN VÄRISIÄ, ETTEI TARVII NIIN USEIN PESTÄ.

      viinakaupassa:
      SULLE VÄLTTÄÄ GAMBINA, YRJÖÖT SEN KUITENKIN.

    • ossi

      Kun ostat kortsuja, sanoo vaimo:

      OSTA NIITÄ PIENIÄ, ETTEI PUTOO PÄÄLTÄ

    • ???

      Vittu sä oot spede.

    • Kapu

      tuskin jaksat kauppaan asti mennä :p

    • nainen78

      oletko ikinä ajatellut että nolaisit itsesi kun kaupassa huutelet?
      voi käydä toisin päin.
      itse ainakin sinulle naureskelen :)))

    • Pippuri

      Mietin, että mikähän sun pointtis on käyttäytyessäsi noin. Mikä tarkoitus oman vaimon nolaamisella on? Ehkäpä sinulla on todella huono itsetunto tai olet jostain vaimosi ominaisuudesta kateellinen.En ymmärrä ihmisiä, jotka haluavat toisille pahaa, vallankin kun kyseessä on laheinen ihminen. Kuinkahan kauan vaimosi sinua katsoo, minä en katselisi hetkeäkään. Hän alentaa itseään olemalla henkilön kanssa joka nimittelee "akaksi". Kasva aikuiseksi, olet lapsellinen ja kehittymätön ihminen!

      • Anonyymi00012

        Empä ole koskaan naisiani enkä nykyistä vaimoani nolannu tahallani,sen sijaan olen kyllä auttanu ostosissa paljonkin,ihan jopa niitä' "vitturättejä " ostanu hänelle,eikä siinä mitään noloa olekkaan,jokainenhan sen tietää ketkä niitä käyttää.
        Aika juntti kyllä ukon pitää olla kun noin on huudellu,huh huh!


    • Anonyymi00013

      Sinunlaista jätkää en kattois päivää kauempaa. Tuo ei ole millään tavalla hauskaa, et anna mitään arvoa naisellesi. Sääliksi käy kun sinunlaista kusipäätä katselee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe