Onko tietoa saako vaihdettua B-paperit A-papereiksi alokasaikana? Minulla ei siis ole enää mitään syytä miksi pitäisi olla B, joten haluan todellakin A-paperit. Intti alkaa tosiaan aivan juuri pian ja en ehdi mihinkään uusinta kutsuntoihin joten, onnistuuko näin?
B-paperit A papereiksi alokasaikana?
kkaallee1
42946
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Intissä järjestetään ensimmäisten viikkojen aikana tulotarkastus jossa voit ottaa asian lääkärin kanssa puheeksi, jos on aiheellista niin kyllä voit päästä A luokkaan.
Kysymys kuuluukin, miksi ihmeessä? Usko tai älä se, B-paperi ei rajoita paljon mitään todellisuudessa.
Kiitos vastauksesta!
Kyllähän ne B-paperit estää sen todellisen raatamisen ja myös Aukin ja Rukin?
Jotenkin kieroutuneesti haluan painaa täysillä siellä intissä kun kerrankin olisi pakko, koska muuten ei tässä kunto nouse sitten millään :D
Ja luin että säkylässä B-miehet pistetään siivoamaan ja varastohommiin jne. Ei kiitos!
Kyllä B-mies pääsee reservin johtajaksi, jos vaan henkiset ominaisuudet ovat kohdallaan eikä nyt ihan pyörätuolikunnossakaan ole. Niin minäkin ja pisteenä i:n päälle tuli vielä sodanajan johtotehtävä.
Totuus on nimittäin se, että A-miehistä ei löydy riittävästi johtajakoulutukseen soveltuvaa vahvuutta ja siksi kaikki kelvolliset pakotetaan johtajakoulutukseen. Halukkaita voidaan jättää pois ihan siitä syystä, ettei henkiset ominaisuudet riitä, vaikka halua ja motivaatiota kuinka olisi.
Jos olet vaan kyvykäs johtaja niin pääset sää aukkii ja rukkii,tarvii vaa pärjätä,kuten kenen tahansa,ei sinne pelkällä kunnolla pärjätä
Mä meen armeijaa nyt kahen viikon kuluttua et ei o kokemusta mut uskon ja melkee tien(en siis oo varma) et siel varmasti arvioidaa tapauskohtasesti. B-mies joka on B vaikkapa hiema liian paksujen rillien vuoksi taitaa olla kykenevä tekemään kaikkea kun taas joku plösö voi lorvia ku ei jaksa tehä mitää(tien yhe sellase tapaukse ku o B ja ei te mitää)