Missa ovat rahani????
Iso Robbbotti
10544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
.. kun sijoittaa ja pyytää sijoittamaan rahansa hömpötyksiin.
Tekemällä 100-varman diilin esim. IT-loton kanssa, Perustuslain 6§ säännetyt kohdat kohtaavat ihmiset tasapuolisesti, kaikkia osapuolia tyydyttävällä tavalla.
Leuat murtuvat enintään lyötäessä vetoa isoilla panoksilla voittorahoilla, kumpi lyö kovempaa.
Kansanhuvia sekin, jota rahalla voi toteuttaa.
Suosittelen, ainakin lottoa.
Verkosto...opiskele talous puolta ja tienaa rahaa
onnenpäiväsi7.12.2009 14:36
Lontoossa sijaitseva "Kansainvälinen investointi ja talous koulu"
Alat opskelemaan etänä rahan käyttöä,säästöä ja miten sitä tienataan.
Ensimmäiset 5 opiskelu pätkää ilmaisia (muuten 29 USD)
jatkossa opiskelu maksaa noin 3,5 dollaria päivä eli ei oikeestaan mitään....rahan saa takaisin nopeasti kunhan tajuaa itse sen että todellakin haluaa oppia ymmärtämään sen mitä raha OIKEASTI on ja miten sitä saa aikaiseksi pienelläkin starttikapitaalilla, eli suoraan sanoen miten saa rahavirran toimimaan.
Todella kiinnostava homma ei tarvii myydä mitään jauhoja eikä pulvereita sun muita shamppoita tai geelejä....eikä GNLDn tuotteita =) olen itsekin GNLDssä ollut eikä siitä tullut mitään...täällä opetetaan tekemään rahaa, tienaamaan sitä mitä olet vailla...mitä ihmisiä pitää olla ympärillä jotta tavoitteet toteutuvat ja niin edelleen.
eivät ole sivut vielä suomenkielisiä, mutta kuulin että kun tulee 50 ihmistä verkkoon niin itse kääntävät sivut suomeksi automaattisesti...eli jos kiinnostusta jollain löytyi, niin tätä linkkiä klikkaa http://millionareoffuture.isifedu.com/presentation niin pääsee tutustumaan...linkki on mun nicknamen kanssa joten tiputte automaattisesti mun alle...ja ei kun onnea rakentamaan himasta...mökiltä...tai vaikka kanarian saarilta omaa verkkoa...ja opiskelemaan rahataloutta ...ei ole mun mielestä huono juttu. Vai mitä?
Jos kysyttävää tulee niin mailaa voi tänne [email protected]
täälläkin mainostamassa...
jossa samalnlaiset kun sinäkin oppisivat esimerkiksi netissä samalla kun istut ja valitat ...voisit olla samalla nyt online siellä sivuilla ja opiskella omaa tulevaisuutta =)))))
On se kumma ku koko ajan valitetaan että kaikki maksaa...ja nyt kun tarjoon nähdä sen mikä oikeesti maksaa ja ihmiset maksaa siitä rahaa jotta sen näkis ja kuulis...nyt kun saa ilmaiseksi niin ei prkl kelpaa...hyppäää kaveri betoniin pää edellä jos vaikka se auttais...ei sua kukaan pakota mihinkään...mua kiinnostaa kertoo ihmisille että on mahdollisuus nähdä asiat ilmaisesksi ja ymmärtää sen että ei oo tienny monia asioita omassa elämässä...ja nyt kun on mahis saada paljonkin tietää ja oppia...Vastaa pariin kysymykseen...eka....Jos saisit tietää muutaman asian tänään itsestä että oot koko elämän ajatellu asiaa mutta et oo tehny sille mitään...ja rupeet tajuamaan että se voi totaalisesti muuttaa sun elämän ja voit olla enemmän ku idiootti joka valittaa huonosta elämästä ....itse olin sellainen...nyt ei tarvii valittaa ku on saanu itsestä tietää paljon joka alkoi muuttaa elämää...kato siinä niinku näkee tavallaan itsensä toisen silmillä ja oppii niinku olee oikeesti onnekas ...
ja toinen on...mitä tekisit jos sulla olis jo päässä muutama juttu joka todellakin niinku kiinnostaa sua tulevaisuuden merkeissä? Niin vastaa mulle mitä tekisit? Ja vielä kolmas...jos saat 3 lla eurolla päivässä kuulla ihmisiltä joilla rahaa on kuin roskaa...jos saisit kuulla miten he muuttivat elämäntapansa ja miten onnistuivat tienaamaan hirveet kasat rahaa? Mitä tekisit? Kuuntelisitko jatkossa vai sanoisitko...ja näköjään täälläkin mainostamassa =))) kelaa nyt hei itekki vähän edes....kyllä säki haluut että kaikki mitä teet että se tuottais aina....ettei tarvis kun kerran tehä ja se olis siinä!!! Ja että vaikka oot lomilla kanarialla niin homma toimii ja rahaa tulee kuitenki vaikka kulutat sitä...pystytkö siihen nyt? veikkaan että oot joko työtön tai oot jossain tehtaalla valittajana töissä ja teet tasan tarkkaan 8 tunnin päivää ja dokaat viikonloppuisin rahas ja sunnuntaina taas mietit että se on taas huomenna duuniin mentävä ...voi ku ois kiva lähtee vaikka ostoksille ja ostaa laskettelu vehkeet itelle...pystytkö siihen NYT? Vastaus on EI!!! Joten älä valita ennen kuin saat elämäs kuntoon. Ja käy siellä sivulla ihan huviksesi ja kuuntele mitä ihmiset sanoo...että olet arvokkaampi mitä olet nyt...ja sä pystyt siihen...ota vaan oikeat ohjat käsiin...samat rahat sulla kuitenki kuluu johonki ihan olemattomaan
mainostaa mahdollisuutta, sillä näin sanovat tuon verkostomarkkinoinnin keinoin leviävän pop-psykologiabutiikin säännöt:
"7.8. Customer undertakes obligations to use only approved methods of partner and client
attraction. It is forbidden to use disapproved methods of partner and client attraction,
including:
● Message boards where invitations to business partnership or hiring information,
advertising and etc. are published; "
Sinulla on asenne kuin ryssällä. Heti suuna päänä rähisemässä.
kerroin vaan ku oon niin hyväsydäminen ihminen...olen vaan niin onnellinen
Lue nyt vaan onnellinen uudestaan tuo kohta: "It is forbidden to use disapproved methods of partner and client attraction, including:". Kysytäänkö tuolta sinun koulustasi oletko toiminut oikein?
Käy koulutuksessa.