TAMMINEN PURKAA ERHOLTZIN SOPIMUKSEN

vaasansport

Tamminen on käynyt kuumana, kun pelaajat veivät tässä taannoin sportin hallitukselle kirjallisen pyynnön hänen eroittamisestaan. Joukkueen syntipukiksi on valittu pelaaja nro.7 Markku Erholtz. Nyt Tamminen yrittää passittaa Erholtzin harjoittelemaan ja pelaamaan Kauhavan hela-kiekon kanssa. Myös taannoinen ahdistelutapaus on saanut hupaisat käänteet, kun muiden pelaajien lapset ovat koulussa voineet pahoin kyseisen tapauksen vuoksi. Lapset ovat nimittäin mielessään ajatelleet, että heidän isejänsä luullaan ahdistelijaksi. Onhan se törkeää, että Kuusisto työnti sormet toisen genitaalialueelle ja Pete Suonpää oli omalta osaltaan mukana ahdistelussa. Tämän asian Tamminen yritti salata, ettei vain paijattavat kärsisi liikaa. Palkintona tytölle, jonka reikään työnnettiin sormet oli vip-aitio kavereille sportin peliin. Siis tämä neito pääsi katsomaan ahdistelijoidensa peliä. Hienoa! Tämäkin on kaatunut levitettyjen huhujen myötä Erholtzin niskoille. Muilta kuultuna Tamminen on sika, valehtelija ja perättömien huhujen levittelijä. Tamminen levittää itse perättömiä huhuja ja kovin muokkaa niitä omanlaiseksi. Näin saa esim. Erholtzin luopumaan sportin paikasta vai saako? Raastupa mahdollisesti sen ratkaiskoon! Jos joku, niin Tammisen syytä ettei Sport nouse sinne liigaan. Kaveri ei osaa valmentaa tippaakaan, vaan on ihan jämähtäny jonnekkin 70-luvun systeemeihin. Paska että tuollaista idioottia pitää kuitenkin katsoa.

Ihmettelen vain, että kyseessä on ns. mediapersoona ja jolla on kananaivot. Ei voi käsittää kuinka lapsi ajatusmaailmaltaan kyseinen henkilö on!

Tamminen kasva aikuiseksi!

Terv.Sport Fani

2

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      110
      5182
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      267
      2140
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1736
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      994
    Aihe