koulusurmista

minkä takia koulusurmat pitää kaivaa joka vuosi esiin? sitten ihmetellään miksi tulee uusia tapauksia..
12124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Näyttää siltä että poliisikomisarion syyllistämisessä on meneillään syntipukin etsintä.
Mielestäni väärästä osoitteesta.
Siinä olet oikeassa että tämä julkisuus voi aktivoida häiriintyneitä henkilöitä vastaaviin tekoihin.
Nuoret sanoivat tapahtuman aikoihin: "Matkitaan amerikalaisia..."
Tämä näkökanta ohitettiin huomiotta koska se ei sovi nykykokoomuslaiseen politiikkaan.

Äänestä
  • pojalle paremman aseen, niin uhrit olisivat kituneet vähemmän.

    Äänestä

  • iso pyssy kirjoitti:

    pojalle paremman aseen, niin uhrit olisivat kituneet vähemmän.

    Kohta porukka vast alkaa sekoomaan,kun huomaavat kuin alas maa on ajettu. nää auviset on vasta alkua.
    Pekka-Eric Auvinen - Critisism of religion
    http://www.youtube.com/watch?v=jLx72xdevsQ

    Äänestä

ole matkittu - sehän meinasi aikoinaan onnistua Japanissa metrossa...huh!

Takana uskonlahko korkein totuus tjsp...

Äänestä

VASEMMISTOLAISET JA ATEISTIT!

"Saari kertoi olevansa 172-senttinen ja normaalivartaloinen. Elämänkatsomuksekseen hän nimesi ateismin ja "ihmisvihan".
Jokela-ryhmän vetäjä, varatuomari Tuulikki Petäjäniemi nimeää Kauhajoen ja Jokelan surmien yhteisiksi piirteiksi ihmisvihan, huomion tavoittelun ja yhteiskunnan vastaisen toiminnan.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Kauhajoen_koulusurmat

Äänestä
  • oltu syljetty ja pilkattu..oliko takana kiusatun katkeruus - mikä on totuus ampujan kohtelusta koulussa ???

    Äänestä

  • €p-juntti kirjoitti:

    oltu syljetty ja pilkattu..oliko takana kiusatun katkeruus - mikä on totuus ampujan kohtelusta koulussa ???

    luokan tytöt on jakaneet kevyesti pillua kenelle sattuu ja varsinkin maahanmuuttajille. No, tästä vihastuneena ja pillun puutteessa saari -joka siis ei saanut pillua- teki ratkaisunsa.

    Äänestä

Ja miksi piti uutisoida amerikkalaisista koulusurmista vuosikaudet ennen kuin sama tapahtui Suomessa? Oliko vähän manipulointia mediankin taholta? ;)

Äänestä

itsemurhat pohdituttaa erityisesti tälläset muoti-ilmiöt jotka on peräisin ameriikasta...

huolestuttaa , ei sua sitten?

Paremp olis jos jotain itsemurha kiehtoo niin tulisi tavaksi hakeutua oikeasti hoitoon ja olla siinä hoidossa ettei veri lennä. Noissa jutuissa näkyi selkeästi kuinka yllytys hullua yllytettiin....

Äänestä

Ja nämä koulusurmat pysyy otsikois niin kauan kunnes kansa on saatu riisuttua aseista

Äänestä
  • kansa halutaan riisua aseista, ja sen jälkeen on helvetti irti.

    Äänestä

  • Oliko tietoista manipulointia uutisoida vuosikaudet amerikkalaisista koulusurmista?
    Sitten sopiva uhri, sopivat lääkkeet ja johdattelua?

    Entä laukaistiinko Myyrmannin räjähdys kauko-ohjauksella?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannna1 kirjoitti:

minkä takia koulusurmat pitää kaivaa joka vuosi esiin? sitten ihmetellään miksi tulee uusia tapauksia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu