Ulkomaan maksun kulut (United Kingdom)?

Olisiko kellään tietoa siitä paljo nuo kulut maksavat? Tai jotain..
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Maksan oman pankkini kulut, SHA"

Äänestä
  • Verkkopankista maksaen saman verran kuin kotimaassakin, eli yleensä 0e

    Äänestä

  • lkkklkkl kirjoitti:

    Verkkopankista maksaen saman verran kuin kotimaassakin, eli yleensä 0e

    EU-maksun tosiaan pitää olla saman hintainen kuin kotimaankin, mutta maksu pitää silloin olla euromääräinen. Jos siis ollaan maksamassa puntamääräistä summaa Britteihin, kyseessä ei ole EU-maksu. Jälkimmäisessä tapauksessa kannattaa katsoa oman pankin hinnastoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätönn kirjoitti:

Olisiko kellään tietoa siitä paljo nuo kulut maksavat? Tai jotain..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu