LESBOJEN LAPSET ELÄÄ

Sen voi tutkimuksesta todeta!
Taas yksi syy alkaa vetää miehiä munista hirteen, ensin kuitenkin siittiöt talteen, vain naaras...

"Pitkän iän salaisuus näyttää olevan kaksi äitiä. Kun hiiren kaikki geenit tulevat naaraalta eikä yhtään koiraalta, se elää kolmanneksen pidempään kuin normaali hiiri."

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Isättömät hiiret elävät pidempään/1135251254651
7125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vai kuinka? No lesboja on suomessa aivan liikaa että parempi on, kun ei nyt enää kaiveta lisäsuvaistevaisuuspisteitä heidän adoptiomahdollisuuksiinsa.

On luonnotonta, että homo taikka lesboparit saavat lapsia adoptoitaviksi itselleen. Minäkin normaalina heterona selviän hyvin sen kohtalon kanssa, etten saanut omaa lasta. Miksi sellaisten pitää saada lapsia, jotka eivät hyväksy lapselle normaalia kasvupohjaa?.

Tuntemani lesbot eivät ole kyllä hienoimmasta päästä olevia ihmisiä, päinvastoin ja lisäksi heistä aistii sellaisen miesvihankin. On se aistimus väärä taikka ei, niin itse kyllä näen käytännössä että nuo lesbot ovat aika omituisia.

Äänestä
  • ...Eivätkä tuntemani heterot ole sieltä hienoimmasta päästä olevia, itseasiassa aika omituisia ovat...hohhoijaa....

    Eikö normaali kasvupohja ole vähän muuta kuin mies ja nainen? Esimerkiksi rakkautta ja rajoja...
    Ehkä naiset saattavat elää sen takia kauemmin, kun syövät yleensä enemmän kasviksia ja vähemmän eläinrasvoja, ja ovat jossain mielessä kiinnostuneenpia terveydestään ja menevät hanakammin lääkärin pakeille kuin miehet jne....

    Äänestä

Koska niillä on elämässään vähemmän stressattavaa ja koska he ovat ruumiiltaan pienikokoisempia he todennäköisesti tekevät vähemmän raskaita töitäkään. Ei rasitu = Elää pitempään.

Äänestä

Esittele meille kahden lbeson biologinen lapsi, joka elää pitempään kuin miehen ja naisen yhdessä hankkima lapsi, niin me kaikki uskotaan sinua.

Miksi muuten pitkä ikä on asia, jota pitää korostaa? Mihin tarvitaan 120-vuotiasta kahden lesbon lasta,
joka on emoiltaan oppinut miesvihan?

Äänestä
  • Viimeset vuodet elämästä on joka tapauksessa täyttä paskaa, jossain vaiheessa lähtee näkö, jossain kuulo.
    Jossain vaiheessa ei pysty enää edes liikkumaan.

    Äänestä

mistä tuollainen nyt jo voidaan tietä... taitaa olla vaan täyttä P.tä kuten hesarilla nykyään on tapana jotta todellisista ei asioista puhuttaisi. Onkohan ne verrannu lespojen "mukuloita" yhteen liikenneonnettomuudessa kuolleeseen yhteen.. tai no kahteen lapeen ja siitä päätelleet taas jotain älämölöä. Hesari saa voitelua kun se ei puhu tärkeistä asioista kuten H1N1 rokotteen vaarallisuudesta Lissabonin sopimuksen sisältämästä sonnasta tai jostain rakentavasta, mutta hesari pyrii päinvastaiseen.

Äänestä

is mani apa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PITEMPÄÄN! kirjoitti:

Sen voi tutkimuksesta todeta!
Taas yksi syy alkaa vetää miehiä munista hirteen, ensin kuitenkin siittiöt talteen, vain naaras...

"Pitkän iän salaisuus näyttää olevan kaksi äitiä. Kun hiiren kaikki geenit tulevat naaraalta eikä yhtään koiraalta, se elää kolmanneksen pidempään kuin normaali hiiri."

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Isättömät hiiret elävät pidempään/1135251254651

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu