Onnea sotaveteraanit! Te teitte sen kärsimyksien kautta oman elämänne uhraten
Edesmenneitä ja elossaomevia kiittäen ironmikess
http://m.youtube.com/watch?v=ror8ZtwGhYQ&hl=en&gl=US&client=mv-google
Edesmenneitä ja elossaomevia kiittäen ironmikess
http://m.youtube.com/watch?v=ror8ZtwGhYQ&hl=en&gl=US&client=mv-google
Vastaukset 10
Vanhimmat
vaan pakenivat, kuten asiaan kuuluukin. Vainajat taasen ovat omissa oloissaan. Sinne ei viestisi lennä.
me sotaveteraanit, olisimmehan mekin uhranneet henkemme mielellämme,
mutta iivanat tähtäsi huonosti....
Mitähän sanoisimme tuhoaholle ja viinas iipolle &co? jotka hukkasivat itsenäisyytemme! On helevetin irvokasta kun samat peelot jotka hukkasivat itsenäisyytemme, kekkaloivat tänään linnajuhlissa präniköineen, ja kaikki kansan piikkiin!
Late Lapista. Klorattia linnanjuhliin RY ! Lapin osasto !
No onhan siellä paskaporukkaa. Eräs, pitkäaikanen tuttavanikin. Luuseri, noin lyhyesti ilmaistuna.
Vituttaa. eilen juur haudattiin asikkalaan mun isä 94v. hän ei niistä sotajutuista puhunut juuri mitään, Hän.kin ymmärs jo senverran sitä suomen -35--- -39 Natsi-sota henkeä. että oli vain pakoitettu lähtemään 5 vuodeksi palelemaan nälissään luteiden ja kirppujen ruuaksi, ei koskaan parantunut henkisisä ja fyysisistä haavoistaa,.. kaikesta Suomen typeryksistä huolimatta.. PASIKIVI keinotteli suomelle Itsenäisyyden.. jonka täää mannerheim oli menettänyt...
että joku isäntä oli sota-aikana sanonut: Naapurin poikakin se keplotteli itsensä sankarihautaan. Melkoisenmoista kateutta!
Tiedonantaja on myös tiensä päässä, kannattajien puutteen johdodta!
Mutta kunnioitettavan avauksen tehnyt
Tuota Vappupuheroskaa julkaisi pressanvaalien 1.kierroksen jälkeen Kaleva lehden toimittaja nykyinen Kokoommuksen kansanedustaja Tuuliki Ukkola. Pro Karelia lehdessä julkaistiin sama satu.
Todettuaan ettei juttu ole tosi,( se oli todettu keksityksi jo vuosia aikaisemmin), Ukkola ja Saksi pyytelivät nöyrästi anteeksi. Samaan aikaan levisi ryhmätekstiviesti samasta asiasta. Kokoomuspuolue kielsi kahden päivän kuluttua ettei se ole viestin lähettäjä.
Tällä palstalla samaa juttua levittelivät maanpetossyytteineen mm. Hitman ja Lahtari Ari. Hitman sai oikeutetusti bannin palstalle.
Tuosta bannista Hitman valiitteli sheriffille. Lue nuo Hitmanin tekstit vastauksineen, sieltä löytyy sama itku kuinka hän sai bannin mutta Ironmikes ei saanut.
Mistä noita vähämielisiä oikein löytyy, nimim. "pressana meillä" edustaa juuri tuollaista tietämätöntä jälkijättöistä typerystä. Eihän tyhmyydelleen nitään voi, mutta onko sitä välttämätöntä mainostaa edes nimimerkin suojassa. Otan osaa, yritä jaksaa.
.
iiro on muuttanut kantaansa? Hienoa edistymistä nuorelta mieheltä!