Aika monesti SPR ja muut hyväntekeväisyysjärjestöt ovat vasemmistolaisia. Toisin sanoen ne kannattavat veroriistoa, veronkiskontaa koska ovat ahneita virkamiehiä jotka haluavat lypsää veronmaksajien rahat itselleen. Sosialistit ovat kollektivisteja, veronkiskojia, kiduttajia, sadisteja ja ihmisoikeusrikosten kannattajia (sensuuri).
Ottakaa kaikki vastaan mitä sosialistiset hyväntekeväisyys järjestöt jakavat. Mutta älkää itse antako mitään rahaa sosialistien keräyksiin. Kuppaa sosialistin rahat, ja aseta sosialisti vastuuseen veronkiskonnasta ja muista rikoksista.
työttömien tulee kupata soskusta toimeentulotuet ja työkkäristä työttömyyskorvauksia sillä on oikein kupata demarilta rahat pois, ja PETTÄÄ demaria
Sosialistien rahaa voi helpoiten kupata kun hankkii kunnan tai valtion viran.
Sosiaaliala, terveydenhuolto, koulutus. Kaikki nuo tutkinnot on hyödyllisiä kun kuppaa sosialistien jakamaa rahaa.
Liity liittoon kuppaa sosialistin rahat.
Virat, tuet, tukiaiset kaikki rahat mitä sosialistit jakelee on kupattava sosialistilta pois.
Sosialistit kiskovat veroa yrittäjiltä ja jakelevat rahaa virkakoneistonsa kautta mm sosiaaliturvan muodossa. Suurin osa verovaroista päätyy tietysti ahneiden virkailijoiden taskuun, mutta osan demarit jakavat kansalle poliittisen suosion ostamiseksi.
On aina ja kaikkialla oikein hyväksikäyttää sosiaaliturvaa ja kupata sosialisti-hallinnon jakamat rahat itselleen. Olisi väärin antaa vain kierojen sosialistien hyötyä yksin verorahoista, kun taas toiset jäisivät ilman mitään. Olisi väärin antaa vain kierojen sosialistien hyötyä verovarojen jakelusta eri instituutioiden kautta.
Siksikin sosiaaliturvaa tulee hyväksikäyttää ja hyödyntää, keksityillä tekosyillä ja sosialistien rahat on kupattava sosialisti-hallinolta pois. Demari on varas, on aina ja kaikkialla oikein kupata demarin jakelemat rahat itselleen.
Tärkeintä on nyt vain se että veroriistäjä saadaan vastuuseen rikoksistaan, sillä veroriisto aiheuttaa köyhyyttä, työttömyyttä ja nälänhätää
Suhtautuminen hyväntekeväisyys järjestöihin
21
684
Vastaukset
- Täysimittainen
Mee ny siitä kuppines .. siis KUINKA monta KUPPA-sanaa ihminen VOI laittaa yhteen viestiinsä?
- kuppaa demarin rahat
Eu ja kirkko jakelevat yrittäjiltä ryöstettyjä veromarkkoja avustusten muodossa. Menkää ihmeessä ja ottakkaa nämä korruptiopaketit vastaan sillä on veromarkoista rahoitettu:
http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=829499
Ruokajonossa ennennäkemätön määrä väkeä Oulussa
600 EU-ruoka-avustuskassia eli 4 200 kiloa sekä suuret määrät muuta ruokaa sai ottajansa sunnuntaina Oulun adventtikirkon avustustapahtumassa Karjasillalla. Jono oli pisimmillään satakunta metriä. Puolilta päivin aloitettuun ruoka-avun jakotilaisuuteen tulivat ensimmäiset jonottajat jo yhdeksän jälkeen.
- työttömien luokka
Työttömien luokka tietää että veroriisto on nimenomaan työttömien sortamista:
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/6383500/41149143
Jos yrityksillä menisi hyvin, työttömille olisi töitä, mutta nyt ahne vasemmisto-virkalija haluaa verottaa että saisi rahat itselleen. Työtön ei saa mitään.- hallinto....
Virkamieskunta ja luottamusmiehet ovat oikeistoenemmistöisiä.
Maassa on oikeistoenemmistöinen eduskunta ollut jo vuosikymmeniä. Maan hallitus on puhtaasti oikeistohallitus.
Haukut aivan väärää puuta. - asia on näin
hallinto.... kirjoitti:
Virkamieskunta ja luottamusmiehet ovat oikeistoenemmistöisiä.
Maassa on oikeistoenemmistöinen eduskunta ollut jo vuosikymmeniä. Maan hallitus on puhtaasti oikeistohallitus.
Haukut aivan väärää puuta.Veroriisto/kollektivismi ei kuulu oikeistolaisuuteen, vaan vasemmistolaisuuteen.
- veroriisto nyt
asia on näin kirjoitti:
Veroriisto/kollektivismi ei kuulu oikeistolaisuuteen, vaan vasemmistolaisuuteen.
TV-verosta voi tulla jopa 300 euron suuruinen lasku työttömille....
Maksu jopa 300 euroon?
Viestintäministeri Suvi Linden (kok.) ei ryhtynyt arvioimaan, miten suureksi Yle-maksu lopulta määrätään. Apua antoi puoluetoveri Timo Heinonen (kok.), joka muiden edustajien Yleltä vaatimien palveluiden perusteella arvioi maksun olevan vuonna 2015 jo yli 300 euroa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/79334-mita-yle-maksu-voi-olla-jopa-300-euroa - palkaton pakkotyö
veroriisto nyt kirjoitti:
TV-verosta voi tulla jopa 300 euron suuruinen lasku työttömille....
Maksu jopa 300 euroon?
Viestintäministeri Suvi Linden (kok.) ei ryhtynyt arvioimaan, miten suureksi Yle-maksu lopulta määrätään. Apua antoi puoluetoveri Timo Heinonen (kok.), joka muiden edustajien Yleltä vaatimien palveluiden perusteella arvioi maksun olevan vuonna 2015 jo yli 300 euroa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/79334-mita-yle-maksu-voi-olla-jopa-300-euroaOnko tuo TV-vero maksettava myös työttömien? Ehkäpä ei tartte jos on esim ollu karenssia.
- yhteiskuntatieteilij
asia on näin kirjoitti:
Veroriisto/kollektivismi ei kuulu oikeistolaisuuteen, vaan vasemmistolaisuuteen.
Oikeistolaisuudessa verotus on 10% tai sen alle
(Huom pakolliset työntantajamaksut, tv-lupa, ym on piiloverotusta)
- kansalaispalkka.
Kansalaispalkka tarkoittaa että virastot lakkautetaan ja virkalijat irtisanotaan. työttömät saavat kansalaispalkkaa verovirastolta, kuten kaikki muutkin.
- TV-vero
Virkalija on rikas
Työtön on köyhä
Verotus pitää tästä huolen
Nyt tulee TV-vero
- M26+
Veroillahan nyt kuitenkin pyritään pitämään ihmisten hyvinvointi kohtuullisena elämäntilanteesta riippumatta, ja se kohtuullisesti toteutuukin. Eikö verojen maksun vastustaminen ole jonkinlainen vastalause hyvinvointivaltiota ja ihmisoikeuksia kohtaan?
- Pre-sember
Veroriisto ei luo hyvinvointia.
Ihmisillä on oikeus omistaa, oikeus tehdä työtä, ja saada ansio tekemästään työstä.
Kommunistit pyrkivät loukkaamaan ihmisten taloudellisia oikeuksia ja vapauksia, mikä on rikos. Siksi heidät on asetettava korvausvelvollisuuteen työttömille ja yrittäjille. - M26+
Pre-sember kirjoitti:
Veroriisto ei luo hyvinvointia.
Ihmisillä on oikeus omistaa, oikeus tehdä työtä, ja saada ansio tekemästään työstä.
Kommunistit pyrkivät loukkaamaan ihmisten taloudellisia oikeuksia ja vapauksia, mikä on rikos. Siksi heidät on asetettava korvausvelvollisuuteen työttömille ja yrittäjille.Mikä siis mielestäsi luo? Se, ettei työttömille makseta työttömänä olosta, tai kenties terveydenhuollon vieminen rapakon takaiseen malliin? Ja mikä nyt oikein vie oikeutesi omistaa? Käsittääkseni tässä nyt ollaan kuitenkin aika kaukana kommunismista.
Vai vielä veroriistoa. No, ongelmansa kullakin. - hyvinviotiz
M26+ kirjoitti:
Mikä siis mielestäsi luo? Se, ettei työttömille makseta työttömänä olosta, tai kenties terveydenhuollon vieminen rapakon takaiseen malliin? Ja mikä nyt oikein vie oikeutesi omistaa? Käsittääkseni tässä nyt ollaan kuitenkin aika kaukana kommunismista.
Vai vielä veroriistoa. No, ongelmansa kullakin.Se ei ainakaan luo hyvinvointia että ahne virkalija lypsää verovarat itselleen.
Se ei luo hyvinvointia että verottaja riistää ihmisiltä sen minkä ovat työllään ansainneet.
Kyllä sellaiset veroriistäjät on asetettava korvausvelvollisuuteen työttömillle ja yrittäjille.
- faktan huomaaja
Ainakin SPR saa tukea verovaroista ja RAY:n valtion uhkapelimonopolista. Joten sosialistien hyväntekeväisyysjärjestö on kyseessä ja kannattajansa on myös sosialisteja.
- pakkoulosotto
Yksi hyvä keino olisi laittaa vasemmistolaiset korvausvelvollisuuteen niille joilta ovat verorahat riistäneet.
- dfsfdfddss
Kirkolle ja SPR:lle hyväntekeväisyys on vain savuverho jonka takana varsinainen sorto ja riisto voidaan suorittaa. Kirkon ja SPR:n jakelemat hyväntekeväisyyspaketit on rahoitettu yrittäjiltä väkivallalla riistetylllä rahalla, joten ne paketit tulee ehdottomasti hakea pois. Yksi hyvä keino olisi laittaa vasemmistolaiset korvausvelvollisuuteen niille joilta ovat verorahat riistäneet.
Ainoaa oikeata hyväntekeväisyyttä on oikeistopuolueiden (matalaverotus) tukeminen! - varoittaja-.
dfsfdfddss kirjoitti:
Kirkolle ja SPR:lle hyväntekeväisyys on vain savuverho jonka takana varsinainen sorto ja riisto voidaan suorittaa. Kirkon ja SPR:n jakelemat hyväntekeväisyyspaketit on rahoitettu yrittäjiltä väkivallalla riistetylllä rahalla, joten ne paketit tulee ehdottomasti hakea pois. Yksi hyvä keino olisi laittaa vasemmistolaiset korvausvelvollisuuteen niille joilta ovat verorahat riistäneet.
Ainoaa oikeata hyväntekeväisyyttä on oikeistopuolueiden (matalaverotus) tukeminen!Vasemmisto haluaa vain auttaa ahneita virkailijoita
Tämä koko SPR hyväntekeväisyys on ahneiden virkailijoiden sumutusta jolla veroriistoa perustellaan - ................
varoittaja-. kirjoitti:
Vasemmisto haluaa vain auttaa ahneita virkailijoita
Tämä koko SPR hyväntekeväisyys on ahneiden virkailijoiden sumutusta jolla veroriistoa perustellaanSPR ja kirkon hyväntekväisyys on sosialisti-veron riistäjien peitejärjestöjä. Ottakaa kaikki avustukset vastaan, mutta älkää itse antako mitään heille vapaaehtoisesti
- hhgfhfg
SPR on periaatteessa SDP:n peitejärjestö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167220- 1992607
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1102241En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761628Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911129- 441029
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va461009- 99961
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6763- 46763