Parempi valta Moskovassa, kuin Helsingissä

Vituttaa tuo narrien joukkio linnassa. Siellä juhlitaan. Tavalliselle kansalle keksitään lisää ruoskaa ja pahoinvointia samalla. Tuollahan niitä kieroja lehmänkauppoja tehdään. Toivottavasti Venäjä miehittää Suomen ja lähettää tuon paskasakin Siperian suolakaivoksiin ilman paluulippua.
590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minäkin tykkään enempi Venäjän duumasta. Kyllä se paremmin Suomea johtaisi kuin kansanedustajamme!

Äänestä

noita pukukeikistelijöitä ei viitti kattoakkaan..sama yläluokka kuokkii ja keimailee vuoden välein.
Tulisi joku loppu tuolle tosiaan - johonkin leipäjonoon nuo pitäisi pistää kokemaan arkipäivän reality-show'ta !!

Äänestä
  • Kannatan myös sitä, että Venäjä vapauttaisi meidät näiden sortajien ikeestä.

    Venäläiset ovat rentoa porukkaa.

    Jos vain saisimme pitää vanhan kunnon autonomian, niin mikäs se olisi kelliessä suuren ja mahtavan kyljessä, nyt kun sekin on vain tavallinen kapitalistinen tyrannia, ihan niin kuin EU:kin.

    Parempi valta Moskovassa kuin Brysselissä.

    Äänestä

  • Maailma on reilu. :)

    Äänestä

Haluan asoksi Venäjää! n Kieroudet loppuis kuin seinään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kamalaa katsella kirjoitti:

Vituttaa tuo narrien joukkio linnassa. Siellä juhlitaan. Tavalliselle kansalle keksitään lisää ruoskaa ja pahoinvointia samalla. Tuollahan niitä kieroja lehmänkauppoja tehdään. Toivottavasti Venäjä miehittää Suomen ja lähettää tuon paskasakin Siperian suolakaivoksiin ilman paluulippua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu