Miksi tulette romuillanne häiritsemään varakkaita. Meillä on asioita hoidettavana ja olette hidasteena tuijottamassa nopeusrajoituksia pikku romuillanne. On helvetin persaukista sakkia jos ei pysty muutamaa kertaa vuodessa maksamaan parin tonnin sakkoa. Rikesakoilla ei ole mitään merkitystä, sellaisia rahoja putoilee taskuista päivittäin. Joten nostakaa nopeutta tai poistukaa tieltämme, me ne olemme maksaneetkin veroilla.
Vähävaraiset kävelkää
MB aina
12240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
suksi mb mies v......uun.
t.gunu
lomassa niin päätit sitten kirjoittaa tollasen provon. Aika surkee.
...niin huomaat ettei tässä valmiissa maailmassa mihinkään ole kiire. Laita juoksupojat hoitamaan asiat ja ota rennosti.
Vaan taidatkin itse olla se pikkupomo joka työsuhdemersulla kulkee johtajan asioilla...
luokkavihaa liekkeihin itsenäisyyspäivän jälkeisessä tuskassaan. Ottaako päähän kun enää ei pääse ryyppäämään ja elelemään herroiks Leningradiin yksillä salakuljetetuilla sukkahousuilla?
kakkaa ka kakkaa kakattaa kakkaa
Joku puhuu järkee,vittu mää oon joutunut ohitelemaan,tän nysväri lain aikana enemän kuin koko autoilun aikani,ja se on sentään kolmekymentäkolmevuotta,sakot ei ole ongelma,vaan joutuu hankkimaan auton kuljetajan kohta,tämänkin kohta skanaavat noi kytät ??? (sakot on piilovero sanotaan mitä sanotaan.)
sakot olen kauan sitten saanut ja olin vissiin niin fiksu että älysin ottaa opikseni. Sakottaa vois ja pitäis herkemmin. Huomautukset ei mitään auta mutta kunnon sakko pistää vähän ajattelemaan.
Sakoista nurisijoille vois vielä sanoa että niistä ei tarvii välittää eikä marista ja täällä itkeä kun keventää vähän kaasujalkaa ja muutenkin käyttäytyy ja ajaa ihmisiksi. Vähemmälläkin kiireellä sinne hautaan kyllä kerkeää.
Pieni sakko ei työssäkäyvää häiritse. Muutama tonni sinne tänne on aivan yhdentekevää.
Vaarallisten ohitusten määrä on mielestäni lisääntynyt valtavasti. Toinen vaarojen aiheuttaja on tarpeeton jarruttelu liikennemerkkien luona, tai jos jokin sininen auto tulee vastaan. Ne tulevat aiheuttamaan peräänajoja. Itse ajan rajoitusten mukaan, mutta useat ajavat alinopeutta. Jostakin syystä ohitan ne aina, vaikka osaan laskea päässäni keskituntinopeuden ja sen vaikutuksen. Vanhojen autojen mittarit eivät varmaan muutenkaan ole kovin tarkkoja.
olen ns. vähävarainen, mutta en silti kävele. Ajan toki uudehkolla autolla enkä ole tukkona liikenteessä. Mutta mahtaa ökyjä vituttaa, kun persaukinen duunari painelee tehokkaalla autolla ohitse ja heittää kurat tuulilasiin.
Oikea mersumies ei moista paskaa laskettele.
Ilman meitä köyhiä, ei tarvittas poliisia, lakimiehiä, sossutätejä, työkkärintanttoja, varaosakauppiaita. Hupltoasemaverkostokin olisi suppempi. Ja työttömiä olisi koko tuo sakki jonka me köyhät työllistämme. Ja ai nii tietysti kelan tantoistakin puolet sais samantien potkut.
Ilman köyhiä suomi olisi konkurssissa ja sun verot vielä suuremmat. Että jos sun tittelis on muka niin tärkeä et sinä työllistäisit niin paljon sakkia, kuin köyhät, luulet vaan.