Tapaus Rotterdam

Rotterdam ainakin on selvä todiste siitä että kontrolloimaton maahanmuutto ja mamujen sikiäminen kääntävät yhteisön päälaelleen:
"Maahanmuuttajien osuuden kaupungin väestöstä ennustetaan ylittävän 50 prosenttia vuonna 2012."

Eli alkuperäisväestöstä tulee vähemmistö joka elää sitten lopulta mamuenemmistön ehdoilla ja tulee siis hyysäri"demokratian" perseraiskaamaksi.
Eli näin voidaan valloittaa kaupunki ja pian koko maa kun yhteisö ei tajua mikä on väistämätöntä jos mamujen maahantulo on esteetöntä ja hallitsematonta suhteessa alkuperäisväestön määrään.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Epäonninen moskeija repii Rotterdamin yhtenäisyyttä/1135251313258
11345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

siitä selvitään

Äänestä
  • toivottavasti minäkin pääsen tositoimiin vielä

    Äänestä

  • sotansa kirjoitti:

    toivottavasti minäkin pääsen tositoimiin vielä

    Ikävä miten joillekin kaupungeille on käymässä. Enkä nyt tarkoita että kaikki maahanmuutto olisi heti pahasta, vaan että kuuluisa Rotterdamikin muuttuu muslimien perseraiskaamaksi kyläpahaseksi josta ei voi enää odottaa muuta kuin mellakoita ja vähemmistöjen alistamista ja painostamista pois muuttamiseksi.

    Miksi ei voisi tulla vaikka kiinalaisten ja muiden aasialaisten vyöryä länsimaihin? Oikeastaan niinhän ne vyöryvätkin mutta eivät jää omiin suljettuihin piireihin ja aloita väkivallan kierrettä minne menevätkin vaan kaikki on tyytyväisiä ja alueet pysyvät turvallisina jonne menevät, kunnioittavat lakeja ja järjestystä jopa länsimaalaisia enemmän.

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    http://islamineurope.blogspot.com/2009/11/netherlands-mosque-design-shows.html

    Viimeisessä sarakkeessa on kohta joka etenkin osui silmään:

    ......could not have been built in Morocco, where the building of mosques is a SUBJECT TO STRONG REGULATION.

    Eli marokossa ilmeisesti tajutaan että moskeijoista tulee väistämättä vallan merkkejä jos valtio ei pidä pikku uskovasia ruodussa.

    Jotkut ovat kovin kärkkäitä toivottamaan tervetulleeksi kunkin uskonlahkon kotikulmilleen eivätkä tajua että lahkot pyrkivät AINA laajenemaan. Islamiin on pakko suhtautua samoin kuten muihinkin lahkoihin jehovista lähtien, vakavammin tietysti koska se on huomattavasti laajempi.
    Tehdäänkö suomessa siis sama virhe kuin muualla eli, annetaan uskonnollisten symbolien kasvaa ulos omasta merkityksestään? Tulos on hirviö.

    Ja kysymys on myös siitä, MIHIN lahkon annetaan rakentaa rukouspaikkansa. Hollannissa se rakennetaan FUTIS-STADIKAN viereen!! Täysin käsittämätön idea. Yhdistetään futis, alkoholi ja islam keskelle kaupunkia! hyvää päivää...

    Äänestä

Mitä voidaan enää sanoa demokratiasta silloin, kun joillekin tahoille epämiellyttävää kantaa laillisesti ajava poliitikko joutuu väkivallan ja henkensä menettämisen pelosta asumaan joka yö eri osoitteessa.
Sellainen tilanne on jo pahempi kuin 20-30 -luvun taitteen Saksassa. Sellaista perustuslakiemme vastaista poliittista ilmapiiriä emme varmasti halua emmekä saa sallia.

Äänestä
  • kerro

    Äänestä

  • uhkaillee kirjoitti:

    kerro

    Yritäpäs ajaa muslimikulttuurissa poliittisia uudistuksia maahanmuuton tiukentamiseksi ja uskonnon väkivaltaisten opetusten rajoittamiseksi niin löydät todennäköisesti itsesi aika nopeasti haudasta. Ellet sitten tosiaankin vaihda osoitetta päivittäin.

    Salman Rushdie ja muut kirjailijat varmaan voivat kertoa sananvapaudesta muslimimaailmassa. Tai tanskalaiset tv-ohjaajat ja pilapiirtäjät.

    Muslimit tunnetusti kertovat olevansa rauhan väkeä niin kauan kun et astu heidän tielleen... sen jälkeen kannattaakin varoa henkesi edestä kuten monet mediamaailman ihmiset ovat ikävästi todenneet.

    Äänestä

  • uhkaillee kirjoitti:

    kerro

    kuin huivikysymyksestä, pilakuvista ym. asioista?

    Äänestä

ollut järkeviä poliitikkoja ja tämä on sen seurausta. Vain täydellinen idiootti kuvittelee, että ihmiset, rotuun ja kulttuuriin katsomatta voisivat tanssia kukkakedolla täydellisessä harmoniassa. Hippiuskonto on ajat sitten näyttänyt toimimattomuutensa. Arfikka ei olisi täydellinen persläpi jos sen asukkaat olisivat älykkäitä nykyihmisiä. Maa on aina asujiensa näköinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tjauatteko jo? kirjoitti:

Rotterdam ainakin on selvä todiste siitä että kontrolloimaton maahanmuutto ja mamujen sikiäminen kääntävät yhteisön päälaelleen:
"Maahanmuuttajien osuuden kaupungin väestöstä ennustetaan ylittävän 50 prosenttia vuonna 2012."

Eli alkuperäisväestöstä tulee vähemmistö joka elää sitten lopulta mamuenemmistön ehdoilla ja tulee siis hyysäri"demokratian" perseraiskaamaksi.
Eli näin voidaan valloittaa kaupunki ja pian koko maa kun yhteisö ei tajua mikä on väistämätöntä jos mamujen maahantulo on esteetöntä ja hallitsematonta suhteessa alkuperäisväestön määrään.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Epäonninen moskeija repii Rotterdamin yhtenäisyyttä/1135251313258

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu