mitä mieltä ollaan uudesta mattotalon viereen tulleesta kirppiksestä? en tiedä uskaltaako sieltä ottaa pöytää kun ei tiedä paikasta mitään. onko kukaan kuullut tai tietäisi paikasta jotain kertoa?
uudehko kirppis?
kirppa
101541
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
nova kankaantakana on tosi hyvä paikka suosittelen sitä.
...vie novaan enää ikinä! sen takia kysyinkin uudesta kirppiksestä, koska novasta on ihan turha saada hyvää palvelua tai mitään muutakaan hyvää!!!!!
Olen joskus vuokrannut Novasta pöydän ja minulla on siellä ollut tosi uudenvedoista hyvää tavaraa ja vaatetta ja hinnat kohtuulliset, mutta kauppa ei ole käynyt. Tuntuu, että Nokialaiset vain kiertelevät ja katselevat ja luulevat saavansa kaikki ostamansa eurolla. Olen vuokrannut viimeisen puolentoista vuoden aikana Tampereelta Radiokirppikseltä pöydän 12 päiväksi ja kauppa on käynyt hyvin samoilla hinnoitteluilla kuin Novassa yritin. Voittoa olen saanut kolmena viimeisenä kertana vajaat 200 euroa joka kerta. Joten viekää Radiokirppikselle
vaikka vähän maksaisikin, koita olla itte kytiksellä jos viet sinne arvokkaampaa tavaraa , saattaa paapat innostua pian ja luulla omikseen...
...todella hyvä paikka. Minulla oli siellä pöytä kolme viikkoa ja voittoa sain vähän yli sata euroa. Eikä pöytien hinnatkaan ole liian kalliita. Ja ne kalliimmat tavarathan saa laittaa lukolliseen vitriiniin kassan viereen. Laskin laput ja saadut rahat itse ja kaikki täsmäsi! Palvelukin siellä oli todella hyvää ja ystävällistä. Suosittelen!
Satanen kolmesta viikosta? No ei kyllä sitten mennyt mainittavan hyvin... Mä sain viimeksi Radiokirppikseltä kahdesta viikosta vähän päälle 400 e.
Voihan tuo satanenkin olla varsin hyvä tuotto... Riippunee pitkälti mitä myy ja millä hinnalla :)
kirppis vielä pystyssä?
Onhan tuo "keskuskirppis" edelleen pystyssä...Tiä sitte onko palvelu parantunu yhtää alkuajoista...
Palvelu... Eikös kirppiksillä oo itsepalvelu , en ainakaan oo missään törmänny muihin joka paikassa valitaan tuote ja maksetaan kassalle ,ei siinä paljoa palvelua kaipaa