Vanhempi suomalaisrouva oli koiraansa ulkoiluttamassa siellä Korson suunnassa, missä on ne viidakkokujat
jne. Somalikakara oli keinussa ja huusi sieltä rouvalle:" Älä huora tuo sitä rakkia tänne." Tietty rouva kauhistumaan moista käytöstä kunnes sai huudettua takaisin, että ensi kerran kun huudat tolla tavalla,
mennäänkin sun kotiin kertomaan millaisia sä huutelet täällä. Jopas sai musupentu jalat alleen. Tosta opimme sen, että vedotaan aina musukakaroiden vanhempiin. Itse olen niihinkin toivon menettänyt, että niissä olisi ihmiskelpoisia.
jne. Somalikakara oli keinussa ja huusi sieltä rouvalle:" Älä huora tuo sitä rakkia tänne." Tietty rouva kauhistumaan moista käytöstä kunnes sai huudettua takaisin, että ensi kerran kun huudat tolla tavalla,
mennäänkin sun kotiin kertomaan millaisia sä huutelet täällä. Jopas sai musupentu jalat alleen. Tosta opimme sen, että vedotaan aina musukakaroiden vanhempiin. Itse olen niihinkin toivon menettänyt, että niissä olisi ihmiskelpoisia.
Vastaukset 50
Vanhimmat
..ne "suomalaisrouvat" aina sen siivompia suustaan ole.
Aikamoista kielenkäyttöä heidänkin suustaan valitettavan usein pääsee.
Joo, ne on kyllä ku suoraan afrikan slummista ne pennut!! hyi saatana! ite nykyään huudan aina varmuuden vuoks niille pennuille jotain, enkä jää odottelemaan että mulle huudeltais tommosta paskaa!
Kyllä pitää saada musulmaanin runkata rauhassa lastenaltaassa ja huoritella ohikulkijoita vapaasti. Sehän vain tuo Suomeen ihanan monikulttuurillisen atmosfäärin.
Voi mummeli parkaa. Minulle (täysverinen Suomalainen) on ainakin pienestä pitäen opetettu, että muita ihmisiä pitää kunnioittaa, varsinkin vahuksia. Mutta eipä näytä olevan täysin itsestään selvää tuokaan asia kaikissa maissa.
Eikö riitä, että kävelyttää sen kuolaavan koiransa lähimpään koira-aitaukseen ja pysyy siellä, kunnes palaa kotiinsa? Minkä takia niitä koiria pitää hinata perässä ympäri kyliä?
Mun mielestä koirien taluttaminen muualle kuin koira-aitaukseen tai sieltä kotiin pitäisi kieltää.
Koirat ovat tepastelleet tällä Suomemme kamaralla jo yhtä kauan kuin me nk fiksut finnet. Ne kuuluvat tänne alkuperäsimmin kuin sossuelättisakki. Sitä paitsi, ovat paskoineenkin paremmin hoidettuja, terveempiä ja rokotettuja. Käyvät vuosittain terveystarkastuksessa!
Aikas rumasti huudettu tietysti, mutta ehkä se koiran ulkoiluttaja ensi kerralla ei sitten enää tuo sitä koiraansa lasten leikkipaikalle paskalle. Keinupaikat ovat lapsia eikä koiranpaskattajia varten. Musupentu oli oikeassa.
Kaikki pojot sille somppulapselle, puhui asiaa! Vois jo pikkuhiljaa loppuu se rakkien paskatus leikkialueiden läheisyydessä. Vaan kun kaikki minkkiturkkih*rat pitää oikeutenaan paskattaa puudelia missä tahansa.
pitääkä sitä paskovaa koiraa todellakin viedä sinne leikkipaikoille? eikö noi koira-aitaukset ole juuri sitä varten ettei tarvis paskottaa koiriaan lasten leikkipaikoilla?
Mutta kun ne teidän mustan väriset pennut nyt vaan pelkää koiria, pitää niitä saastaisina.
missä koira siellä paskaa.
Tais kulkea sillä kertaa ohi, kun asiasta rouvalle "huomautettiin". Veikkaan, että ellei tämä arvon rouva, niin joku siellä leikkipaikalla on käynyt koiriaan paskottamassa. Siksi huudettiin.
Ja vaikka mun "pentuni" eivät ole mustia, niin sanonpa silti, että tutustu ihmisiin - älä vain lue netistä jotain ja sen jälkeen usko sokeasti siihen. Eivät somalimuksut koiria pelkää. Koiranpaskasta leikkipaikoilla sen sijaan tuskin tykkäävät. Joten rouva hyvä, ensi kerralla se paskova koira jonnekin muualle paskalla.
Yleensä kuljemmekin leveästi kun tulee niitä jätesäkkejä vastaan kakaroineen. Annan koiran kyllä ihan vapaasti ilman flexiä juosta somppuja pelottelemassa. Mulle kun ei huudeta tollasta paskaa.
Et kuitenkaan edusta näkemyksinesi vastuullisia koiranomistajia (esim. Suomen Kennelliitto), jotka sanoutuvat irti koiran käyttämisestä pelottelun ja muun aggression välikappaleena muihin yleisellä alueella liikkujiin.
Kennelliitto tai vaikka keuhkovammaliittokin saa ihan vapaasti sanoa mitä lystää. Siinä vaiheessa kun tollanen skrubu somalikakara huutaa mua huoraksi, päästän koiran irti. Tsäkäkorkeus koiralla on n.90 cm ja rinnan ympäryskään ei mikään ranteen mitta.
Jumalauta mikä pelle säkin olet, vaikka koitat oikein kovana äijänä täällä esiintyä. Säkö joutuisit ihan koiran päästämään irti jos joku LAPSI sulle huutaisi? Eikö susta olisi hoitamaan tilannetta ilman koiraa? Vittu miten säälittävä pelle olet.
Somput tehtailee pentuja muttei jaksa edes kasvattaa niitä.
vaikka kasvatus onkin sit kaikesta päätellen jäänyt puolitiehen.
Somput tietää jo afrikassa asti, että Suomessa kakaroilla tienataan. Ikävä kyllä. Niille pitäisi olla ihan ehdoton se lapsiluku kahteen tai kaikki tuet pois. Rauhoittuisi kummasti toi niiden hyväksikäyttäjien trafiikki Suomeen.
Kun kohdattiin oli pimeää, kun erottiin oli pimeämpää.
En koskaan nähnyt sinun kasvojasi, käsin kiihkein haroin hiuksiasi.
Ankkurilapsi vain muistoksi jäi...
Vanhemmuus määritellään isän klaanin mukaan, vaimo kuitenkin säilyttää nimensä ja vainajaa hautajaisissa puhutellaan äidin nimellä, koska vain äitiys on varmaa. Se siitä ,että kyseisen kulttuurin kannalta huotittelu on tuttua kotioloista.
vittuun täältä ja heti!!
Aloituksessa just näkyy, että siivottomat somppukakarat huutelee hävyttömyyksiä ja toiset musut täällä puolustelee sitä kakaraa ja näkee taas rouvassa koirineen vaan vikaa. Eipä pelkoakaan että se sama
rouva enää lähestyy somppuja ystävällisissä merkeissä. Minäkin rouvana toivoisin kaikki somput vittuun täältä.
Mitäs tehtäisiin suomalaiselle nuorisolle, joka käyttäytyy vielä törkeämmin? Somppunuorison käytös on useinmiten pyhäkoululuokkaa tähän suomalaissankarikakaroiden käytökseen verrattuna.
Mihinkäs heidät lähettäisit?
Keravalle?
Koska naisten sankari Herra Pillu reagoi terveesti ja realistisesti mamuihin. Lähettäisimme kaikki hukkasomput Keravalle, mikäli Keravan kaupunki alunperinkään olisi halunnut vastaanottaa näitä
hukkasomppuja. Mutta eihän se ole halunnut.Eikä mikään ihmekään.
Kerava ei halunnut mutta Vantaan johto halusi. *tun idiootteja! Nostin kytkintä.
Sehän tarkoittaa sitä, että Vantaalla on sitten yksi rasistipelle vähemmän. Kerro ihmeessä mihin muutin - josko vaikka muutkin kaltaisesi urpot seuraisivat perässä!
Toivottavasti tarpeeksi moni muuttaa pois..tulee Vantaasta Afrikka. Sittenhän kaupungin johto ihmettelee mitä tuli tehtyä kun asukkaista 100 prosenttia puhuu äidinkielenään afrikkaa. Vantaasta tulee kätsä getto kun kehrää ympärille piikkilangat.
Paitsi Hakunila niin koko Vantaa on jo yhtä lakunilaa. Rima on todella alhaalla ja Vantaa
uhkasi taas korottaa veroäyriä, maksaahan mamujen kestit maltaita.
Tiedätkö mihin muuhun Vantaan kaupunki käyttää rahaa? Ihan mielenkiinnosta kysyn. En nimittäin usko, että tiedät. Tiedätkö edes kuinka paljon on Vantaan kaupungin budjetti?
Miksi mamuilla on tervariin oma puh.numero ? Sillähän pääsee nopeammin jonojen ohitse. Miksi somput ei edelleenkään integroidu Suomeen esim.opettelemalla suomenkielen ? Eli miksi tukiopettajiin annetaan sompuille rahaa ? Miksi somput saa jokaiseen kämppään uudet huonekalut, kun ne kusettaa henkien seuraavan mukana mutta suomalaiselle vastataan fattasta, että sänky saa riittää huonekaluna ?
Kun näihin vastaat tyhjentävästi, esitän mielelläni lisää kysymyksiä.
Sitten katotaan josko vaivaudun vääntämään sulle lisää rautalankaa.
110prossaa puhuu älytöntä paskaa. epäilen ettei iltaisin liikuskele kylillä. iltaisin baarissa jos suomimies on vähemmistönä niin heti musulit alkaa haastaan riitaa ja provosoimaan jos jonkun naisen kanssa juttelet. heidän uskonnon mukaan myö kaikki muut ollaan olemassa muslimeja varten ja hyö saa tehä meille mitä he tahtoo. ennen kun näätte ne pelkästään ihanina niin ottakaa asiasta selvää ja lukekaa koraania. muslimi saa puhua islamin uskon mukaan täyttä paskaa jos se vaan ajaa islamin asiaa. kattokaa ruotsin tilannetta. juutuupista löytyypi paljon juttuja.
On toivottu lopputulos.
Oispa taas Aatun uuni käytössä
ja sompun kuva näytössä.
Nuo säälittävät kotikutoiset rasistit ovat täysin omien mielikuviensa yllyttämän kiihkon vallassa. Mitään järkevää faktaa ei heiltä tule. Ihan turha antautua surkimusten kanssa väittelyyn... Antaa killua vaan omissa liemissään.
Nuo säälittävät kotikutoiset maailmaa syleilevät piis and luuv -tyypit ovat täysin omien mielikuviensa yllyttämän kiihkon vallassa. Mitään järkevää faktaa ei heiltä tule. Ihan turha antautua surkimusten kanssa väittelyyn... Antaa killua vaan omissa liemissään.
Somali ei tarvita tietää. Somali nussia naisia ja nostaa lapsilisiä. Fatta maksaa
kyllä.
eikös ole helppo kopioida toisten kirjoitukset pohjaksi. Kun omia ajatuksia ei ole eikä omaa tekstiäkään pysty tuottamaan.
Tämänkin saat kopioda pohjaksi väännöksillesi ihan vapaasti.
eikös ole helppo kopioida toisten kirjoitukset pohjaksi. Kun omia ajatuksia ei ole eikä omaa tekstiäkään pysty tuottamaan.
Tämänkin saat kopioda pohjaksi väännöksillesi ihan vapaasti.
Oliko taas liikkeellä musuäijän omistushalu vai peräti koraanin monitulkinta ?
halveksuntansa aika rumalla tavalla sille naiselle, mutta tämä on aika yleistä nykyään.
...eikä siihen saa puuttua. Muuten kulttuuri ei rikastu.
Tummempi paahtunut liha on muhevaa.Jami jami.
Tosin kaikki koirathan ei tykkää somaleista, olen havainnut.
Niks naks, talutusketju irti, naps, kuonokoppa pois - pitbull on laskeutunut! Rrräyh!
Koirat kakkaa hirveästi!
Siis keksi taskuun ja opettamaan murrea itse.
Mutta ottakaa ihmeessä kerkkareihin kissoja jne. Koiria on ulkoilutettavakin eikä kerkkareissa saa mökätä.