Mitä liikkuu nuoren kouluammuskelijoiden ja pommireppupoikien päässä, kun pitää heilua youtube-videoilla aseiden kanssa, uhkailla, kertoa etukäteen aikeistaan chattipalstoilla? Johan se järkikin sanoo, että ensin hoidetaan homma kunnialla kotiin ja VASTA SITTEN rehvastellaan, sikäli kun syytä on, eikä syyttä suotta lisätä kiinnijäämisriskiä ja haaskata arvokasta yllätysmomenttia.
JÄRKI KÄTEEN, VITUN PELLET!
JÄRKI KÄTEEN, VITUN PELLET!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kävikö mielessä että ne jätkät laitto ehkä siksi ne viestit että joku huomaisi että kuinka paha on olla ja voisiko joku pysäyttää noi asiat ettei mitään massamurhaa tule tapahtumaan? Olisiko viimeinen niitti se ettei kukaan kiinnostu sun viesteistä kuten ampumisvideoista netissä? Varmaan ne jätkät on funtsinu että eipä tämä pahemmin ketään näytä liikuttavan, mennään sitten ja pistetään joitakuita poikia ja tyttöjä ilmavoimiin.
Varmaan ihan itseämme saadaan syyttää näistä ammuskeluista. Kyllä kai se itelläki alkais vituttamaan jos aina polettas kenttään ja katseltas nokkavartta pitkin. Lopussa ajatukset menee sitä rataa että " kyllä mä vielä näytän, sillon te kadutte". Ja sitte valitettavasti käy näin
Sinullapa on omituinen tapa pyytää apua pahaan oloosi...
Noinko pellekoulussa opetettiin?
sitä se pillun puute pukkaa tekemään, kaikki muut saa paitsi yksi, lopulta vitutuskäyrä nousee yli kestokyvyn
Valtion pitäisi järjestää pillua kaikille, niin ei tarvitsisi teinien ammuskella.
näillä keskiverto fiksummilla pojilla pillun puute. Koska luokan lumput pikkumisut ei antaneet persettä, vaan antoi persettä, nämä pojat ottivat oikeuden omiin käsiinsä ja tappoivat kasan lumppuja pikkumisua.
PS
olivat niin fiksuja, että pystyivät rehvasteleman etukäteen ja silti homma toimi.
112 MTV3 09.12. 15:53:40
MTV3 UUTISET Keskiviikko
"Saari oli tavallinen oppilas"
Kouluampuja Matti Saaren opinto-ohjaaja
luonnehti Saarta tavalliseksi
oppilaaksi, joka ei poikennut mitenkään
muista. Saari menestyi keskitasoa
paremmin opinnoissa, eikä hänellä ollut
myöskään poissaoloja.
Seinäjoen ammattikorkeakoulun opinto-
ohjaajaa kuultiin tänään puolustuksen
todistajana Kauhajoki-oikeuden-
käynnissä.
Oikeudenkäynnissä kantajana olevien
uhrien omaisten mielestä Saaren
aselupaa käsitellyt poliisi syyllistyi
virkarikoksen lisäksi kymmeneen
törkeään kuolemantuottamukseen.
F1 livenä myös netissä ja kännykässä
mtv3.fi/f1