Kaikenlaisia hulluja sinne inttiin otetaankin

Oma kokemus

Hullu nro 1: Ruotsissa asuva homppeli, joka pelkäsi mennä yksi suihkuun. Pyysi tupakavereita mukaan. Pelkäsi ampumista niin paljon, että ennen ampumaharjoituksia meni vastaanotolle. Selitteli ihan ihmejuttuja eikä kertaakaan käynyt lomilla. Armeija sieti häntä tasan 2 kk ennen kuin sotasankari lähetettiin sinne mistä tulikin.

Hullu nro 2: Nainen. Puristeli mua perseestä, jos olin jonossa tai muodossa hänen edessä. Kiipesi sänkyyn mun päälle. Hiplasi mun niskaa ja korvia, kun kävelin hänen edessä. Heitin muijan puskaan ja kerroin, ettei vaan jaksa kiinnostaa. Lähdin muualle auk:iin tuota hullua karkuun.

Minkälaisia hulluja tapauksia teidän kohdalle on osunut?

4

642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...............

      Yksi perseen nuolija natsi joka ei malttanut olla ottamatta komentoa edes alokasaikana ja alkoi siivouspalvelun aikana yms. jakelemaan käskyjä toisille...."vauhtia vauhtia" ja "mitä siellä seisotaan, alkakaa siivoamaan".....marssien aikana "perkele ne viiden metrin välit!"....siihen vittuuntui muut alokkaat ja alikessutkin. Itse käskin ks. tyypin käymään sen saatanan auk:n ennekuin alkaa jakelemaan käskyjä, josta tämä jätkä vittuuntui ja alkoi jauhamaan paskaa jostain käskyjen noudattamisesta.....aloin tekemään kädellä suun liikettä ja se oli kummasti hiljaa :P Alikessutkin käski olemaan turpa kiinni useammin kuin kerran.

      Kaikki nämä muutkin yli-nohevat jätkät pisti mieleen, oltiin asennossa niin nokka pystyssä että alikit ja muut pidättelivät naurua ja joskus naurun sekaisesti sanoivat että "noh, naama näkkärillehehe" kun tekivät ilmoituksia yms. Eivät nuo isänmaan sankarit siellä mitään kavereita saaneet, kaikki vain välttelivät.

      • onneksi näin...

        ...eivät pääse aukiin vaikka kuinka tahtoisivat. sitten tilalle pitää pakottaa joku pätevämpi.


      • intti
        onneksi näin... kirjoitti:

        ...eivät pääse aukiin vaikka kuinka tahtoisivat. sitten tilalle pitää pakottaa joku pätevämpi.

        en nyt tiedä onko tämä oikee paikka kysyä tätä, mutta kertookapas ku ylipainoa on jonkun verran ja peruskunto perseellään tällä hetkellä ja armeijaan menossa B- mieheksi, ni olen netistä lukenut että läskit lentää nopeesti kotiin sieltä. niin miten on? motivaatiota kyllä löytyy ja muutenkin halua käydä armeija loppuun.


      • ämmä

        ettei miehet (eikä kyllä naisetkaan) sitä tajua, että johtajuus ei ole sitä käskyjen jakamista kuin ehkä 5% ja suurin osa on vaan sitä valvomista ja perään kattomista.

        Sitte ne ylinohevat ns pätevät käskyttelijät ihmettelee miksei heitä kunnioiteta. :D Käy niin sääliksi semmoset ketkä ei sitä älyä :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3830
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3433
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3234
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2879
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      22
      2626
    6. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      0
      2570
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      116
      2340
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2145
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1747
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      144
      1458
    Aihe