Muistakaahan kaikki joiden tilaukset ovat olleet tullin hallussa 2004 lähtien vaatia korvausta niistä.
Itse ainakin tein juuri vaatimukset pilaantuneista juomista, sekä vielä kaikista kuluista joita on tullut vuosien varsilla. Itsellani on kaikki kopiot, kuitit yms. tallella - joten ei muuta kuin korvaukset janosuille.
piina 2004 päättyy
3
404
Vastaukset
- VON dOBBEL bOCK
Mitäs peijjoonia, 140. 000 L vinettoa Tullin hallussa?
Mistäs perkeleestä ne on sitä oikein hankkineet?
Kun,MITÄÄN ei ole T U L L I I N jäänyt, on täällä eräskin 'etäinen myyjä' sepustanut suu vaahdossa.
Mistä ihmeestä ne on tullut, ja miksi nyt se 'etäinen myyjä' on selittämässä että ne onkin HEIDÄN myymiä.
Nyt on selityksen paikka, PERKELE.- Viinikauppias
Kiitos asiallisesta kysymyksestä.
Nuo takavarikot on tehty 90 prosenttisesti vuoden 2004 marras- ja joulukuussa (yhteensä tuolloin noin 120000 litraa).
Lisää tehetiin vuodn 2005, 2006 aikana ja vuoden 2007 aikana vissiin pysäytettiin yksi erä ja vuoden 2008 aikana pysäytettiin 3 erää joita suurin vapautettiin jo 2008 keväällä.
Sen jälkeen - kuten itsekin olet lukenut ei yhtäkään erään ole pysäytetty - siis vuoden 2008 keväästä aina juolukuuhun 2009 eli yli puoleentoista vuoteen.
- janoinen edelleen
Itse laitoin juuri korvaushakemuksen tullille. Laitoin listan tilaamistani luultavasti pilaantuneista juotavista, sekä korvausvaatimuksen kuluista yms.
Ei muuta kuin kaikki lähettelemään vaatimusta tullille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1708436KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527590Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743874Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603652Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542775Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211731