piina 2004 päättyy

janotar

Muistakaahan kaikki joiden tilaukset ovat olleet tullin hallussa 2004 lähtien vaatia korvausta niistä.
Itse ainakin tein juuri vaatimukset pilaantuneista juomista, sekä vielä kaikista kuluista joita on tullut vuosien varsilla. Itsellani on kaikki kopiot, kuitit yms. tallella - joten ei muuta kuin korvaukset janosuille.

3

418

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VON dOBBEL bOCK

      Mitäs peijjoonia, 140. 000 L vinettoa Tullin hallussa?

      Mistäs perkeleestä ne on sitä oikein hankkineet?

      Kun,MITÄÄN ei ole T U L L I I N jäänyt, on täällä eräskin 'etäinen myyjä' sepustanut suu vaahdossa.

      Mistä ihmeestä ne on tullut, ja miksi nyt se 'etäinen myyjä' on selittämässä että ne onkin HEIDÄN myymiä.

      Nyt on selityksen paikka, PERKELE.

      • Viinikauppias

        Kiitos asiallisesta kysymyksestä.

        Nuo takavarikot on tehty 90 prosenttisesti vuoden 2004 marras- ja joulukuussa (yhteensä tuolloin noin 120000 litraa).

        Lisää tehetiin vuodn 2005, 2006 aikana ja vuoden 2007 aikana vissiin pysäytettiin yksi erä ja vuoden 2008 aikana pysäytettiin 3 erää joita suurin vapautettiin jo 2008 keväällä.

        Sen jälkeen - kuten itsekin olet lukenut ei yhtäkään erään ole pysäytetty - siis vuoden 2008 keväästä aina juolukuuhun 2009 eli yli puoleentoista vuoteen.


    • janoinen edelleen

      Itse laitoin juuri korvaushakemuksen tullille. Laitoin listan tilaamistani luultavasti pilaantuneista juotavista, sekä korvausvaatimuksen kuluista yms.
      Ei muuta kuin kaikki lähettelemään vaatimusta tullille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      167
      2733
    2. 84
      1187
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      238
      1034
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      878
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      642
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      598
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      95
      530
    Aihe