Vanhanen oli ilmastokokouksessa, joka on täyttä humpuukia lupaamassa kehitysmaille ensi alkuun 100 miljoonaa ja piti sitä pikkusummana ja samalla hän ilmoitti, että summa tulee kymmenkertaistumaan tulevaisuudessa! Millä valtuuksilla veivikaula oikein lupailee siellä veronmaksajien rahoja? Vanhanen on niin hyväuskoinen hölmö, että uskoo ilmastohihhuleitten höpinöihin?
Nämä hihhulit kärysivät juuri tutkimusten törkeistä väärentämisistä ja heihin pitäisi nyt uskoa! Onhan se jo ennestään tiedossa, että rahan kylväminen kehitysmaihin on rahan heittämistä pojattomaan kaivoon. Vain murto- osaa päätyy oikeaan tarkoitukseen, sillä välistä vetäjiä on joka portaassa.
Ilmastohihhulit!
7
135
Vastaukset
- .
CRU:n koodia on analysoitu lisää. Näyttää siltä, että sen avulla mikä hyvänsä raakadata muuttuu lätkämailaksi.
http://nwo.11syyskuu.net/index.htm - Tosi on
Suomi on saastutustilastossa muistaakseni jossain 40 tienoilla edellään kaikki isot teollisuusmaat. Miksi meidän pitäisi maksaa holtittomien maiden saasteet, kun omassa maassamme liikenteen, voimaloiden, tehtaiden, lämpökeskusten ja omakotitalojen lämmityslaitteiden päästöt ovat todella pieniä.
- lisää lapsia afrikka
Afrikassa tienaa taas miljardeja mitä ne tekee niillä rahoilla ostaa uuden otsonikehän vai.
- Naurajamme
eli "in the vanguard" , kuten jossakin päin maailmaa sanotaan...näin Suomi-kuva kirkastuu ja esimerkkimme tarttuu Kiinaan ja Venäjään jne.
Ja vielä : euroviisuissa mainitaan tämän ansiosta Suomi mahdollisena ennakkosuosikkina!
- lusmulasse
Minä ainakin lepään ja siten maksan paljon vähemmän. Suahan tuo harmittaa jos maksat veroa paljon enemmän kuin sänkyssä makaava. Ehhehe.
- iiromielinen
lunta tupaan kirjoitti:
http://s19.photobucket.com/albums/b194/reetikisu/lumienkeli.jpg
kaihomieli...
http://www.youtube.com/watch?v=Yn-M-T_jRAQ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263328
- 771640
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa801149Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1461086- 45951
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.46904Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe178895- 61892
- 42846
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139785