Ilmastohihhulit!

Vanhanen oli ilmastokokouksessa, joka on täyttä humpuukia lupaamassa kehitysmaille ensi alkuun 100 miljoonaa ja piti sitä pikkusummana ja samalla hän ilmoitti, että summa tulee kymmenkertaistumaan tulevaisuudessa! Millä valtuuksilla veivikaula oikein lupailee siellä veronmaksajien rahoja? Vanhanen on niin hyväuskoinen hölmö, että uskoo ilmastohihhuleitten höpinöihin?

Nämä hihhulit kärysivät juuri tutkimusten törkeistä väärentämisistä ja heihin pitäisi nyt uskoa! Onhan se jo ennestään tiedossa, että rahan kylväminen kehitysmaihin on rahan heittämistä pojattomaan kaivoon. Vain murto- osaa päätyy oikeaan tarkoitukseen, sillä välistä vetäjiä on joka portaassa.

7

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .
    • Tosi on

      Suomi on saastutustilastossa muistaakseni jossain 40 tienoilla edellään kaikki isot teollisuusmaat. Miksi meidän pitäisi maksaa holtittomien maiden saasteet, kun omassa maassamme liikenteen, voimaloiden, tehtaiden, lämpökeskusten ja omakotitalojen lämmityslaitteiden päästöt ovat todella pieniä.

      • lisää lapsia afrikka

        Afrikassa tienaa taas miljardeja mitä ne tekee niillä rahoilla ostaa uuden otsonikehän vai.


      • Naurajamme

        eli "in the vanguard" , kuten jossakin päin maailmaa sanotaan...näin Suomi-kuva kirkastuu ja esimerkkimme tarttuu Kiinaan ja Venäjään jne.
        Ja vielä : euroviisuissa mainitaan tämän ansiosta Suomi mahdollisena ennakkosuosikkina!


    • lusmulasse

      Minä ainakin lepään ja siten maksan paljon vähemmän. Suahan tuo harmittaa jos maksat veroa paljon enemmän kuin sänkyssä makaava. Ehhehe.

      • iiromielinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3328
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      77
      1640
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      80
      1149
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      146
      1086
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      951
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      46
      904
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      178
      895
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      892
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      846
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      785
    Aihe