Suomalainen mies

12353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kanssa on helvetin kamala elää. Ensin pahoinpitelevän äidin ja sen jälkeen pahoinpitelevän ja huoraavan puolisonsa, joka on yhteiskunnan erityissuojeluksessa.

Sen verran tarkennusta shokeeraavaan uutiseesi, että kaksi uutisista oli jo perjantain lehdessä ja vaikka sinä tiedät tekijän Savonlinnan tapauksessa, sitä ei ole kerrottu uutisessa.

Äänestä
  • kohtalo ollut sinulla, koeta kestää. Minäkin tarkennan, linkkien otsikot juttuineen ovat nimenomaan tämän päivän Iltalehdessä. En edes ottanut kaikkia, siellä on muutakin miesten tai poikien tekemää jäynää. Eipä vain yhtään vastaavaa naisten tekemänä, miksiköhän? Kuitenkin palstalla väitetään tosissaan, että naiset ne vasta väkivaltaisia ovatkin. Sellaisia kuin .. noo, vaikka kauhea Sofi Oksanen.

    Jos linkkaisin edellispäivien iltalehtien suomalainen_mies -teemaa, niin ei juuri muuta olisikaan kuin linkkiä linkin perään, sekä samoista että uusista kauheuksista.

    Äänestä

Toivottavasti muslimit saavat mahdollisimman pian suomessa vallan! Minä ainakin haluan päästä eroon naisten oikeuksista totaalisesti.

Ja ennenkaikkea, suomalaiset naiset pitävät muslimeista ja heidän naisvastaisesta kulttuuristaan joten silloinhan kaikki olisivat voittajia! Miehet saavat kivittää naisia kadulle ja hyväksikäyttää alaikäisiä tyttöjä sekä suomalainen nainen olisi viimein tyytyväinen kun häneltä on kaikki oikeudet viety pois.

Ja muslimit ovat paljon miehekkäämpiä ottaessaan naisilta luulot pois toisin kuin tämänpäivän nössö pehmo-isi joka ei muuta tee kuin leikkii feministiä ja nielee mukisematta kaiken sen vihan vitä suomalainen nainen kaataa hänen päälleen. Ai että mikä selkärangaton pelkuri onkaan suomalainen mies!

Äänestä
  • aidosti kaipaavan muslimimeininkiä tänne Suomeen. Käykö katteeks? Saisit alistaa oikein allahin ja mullahin luvalla. Melkoinen osa teikäläisistä näyttäisi kuitenkin niska punaisena vastustavan muslimitulvaa. Hiukan ristiriitaista.

    Äänestä

  • suomalainen nainen kirjoitti:

    aidosti kaipaavan muslimimeininkiä tänne Suomeen. Käykö katteeks? Saisit alistaa oikein allahin ja mullahin luvalla. Melkoinen osa teikäläisistä näyttäisi kuitenkin niska punaisena vastustavan muslimitulvaa. Hiukan ristiriitaista.

    En minä vastusta muslimeita joten älä yleistä. Minä ihailen muslimeita juuri siksi koska he kivittävät naisia kuoliaiksi. Ei siinä ole mitään ristiriitaista.

    Äänestä

  • Islam-SLAM kirjoitti:

    En minä vastusta muslimeita joten älä yleistä. Minä ihailen muslimeita juuri siksi koska he kivittävät naisia kuoliaiksi. Ei siinä ole mitään ristiriitaista.

    aito suomalainen mies, omasta mielestäsi. Edustat tosin vähemmistöä siinä(kin) suhteessa, useimmat eivät hakkaisi eivätkä kivittäisi ketään. Naisiakaan. Mutta totisesti totisesti, kuulut otsikoiden kohderymään.

    Äänestä

nainen !!!! Kahdessa tapauksessa oli kyse ulkomaalaisista...paljonko jää jäljelle ?

Äänestä

Olisi parempi otsikoida kirjoitus vaikkapa tyyliin "Osa suomalaisista miehistä", eikä ottaa niin yleistävää kantaa. Löytyy niitä uutisia myös naisten tekemistä rikoksista. Liekö kirjoittaja katkeroitunut keski-ikäinen nainen, joka kokee tai on kokenut sukupuolista syrjintää tai itseensä kohdistuvaa rikollista toimintaa miesten toimesta.

Äänestä

Tuohan on eräänlaista nykypäivän palapeliä, voisiko verrata myös paperinukkeleikkeihin. Siis kehitetään aihio ja haetaan sille "lihaa luiden päälle". Netissä ahkera linkittäjä on laskujeni mukaan suoltanut yli 20 kpl linkkejä yhteen viestiin - ilman että on asiasta mitään järjellistä sanottavaa.

Ja kun et muuta keksinyt, raapaisit sitten kestotähti Sohvin kehiin mukaan. Miksi ihmeessä tätä kimallekimppua pitäisi ryhtyä rienaamaan? Paitsi ne rillit voisi antaa lahjoituksena jollekin väkivaltataustaisten miesten yhdistykselle.

Sairaalasurmat, perhesurmat, kouluväkivalta.... Kyllä naisetkin osaavat, kuten hyvin tiedät. Mammat ovat erityisen taitavia pitämään yllä kulisseja, joiden sisällä joku perhehelvetti sitten räjähtää käsiin.
Erityisen hyvä esimerkki, tosin ei Suomesta, eikä tähänastisen tiedon mukaan väkivallasta johtuen, on tämä madonnamainen Tigerin ruotsalaiseukko. Takuulla tiesi miehensä porsastelusta jo vuosia. Asiahan on ollut julkinen salaisuus myös golf-piireissä pitkään. Kun äijällä on tarpeeksi rahaa, fiksukin nainen alentaa itsensä elämään teflonelämää ja sietää lähes mitä tahansa, jotta fasadi pysyy kasassa. Noh, nyt tiikerin sponsorit kaikkoavat toinen toisensa jälkeen, pelikentillä ei ilkeä näyttää naamaansa. Lumipallo vyöryy jo kovaa vauhtia. Eukkokin meni ja osti sveduista oman saaritalon. Mutta tavoilleen uskollisena pysyy (so far) tiikerinsä rinnalla. Tietysti - koska elättäjä pitää olla omasta takaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomalainen nainen kirjoitti:

Pieni otos päivän Iltalehdestä.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121210770380_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121210770893_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121210771029_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/vantaa/2009121110765131_va.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121210770313_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121210770241_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121110768408_uu.shtml

Ja nyt kaikki miehet haukkumaan taas Sofi Oksasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu