Eläkeläiset - jonoon JÄRJESTY!

Nyt valtio aikoo hoitaa sen, mikä venäläisiltä jäi aikoinaan kesken. Eikö näitä piikittäjiä saada millään kuriin?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121310772634_uu.shtml
3104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sairauden ja pahoinvoinnin laitoksen johtaja pekka paskalle,että eläkekustannuksia on alennettava ja säästöt käytettävä somppujen kotouttamiseen,joten nyt on kaikille yli 64 vuotiaille sikapiikki perseeseen,jotta kuolevat nopeammin.

Äänestä
  • montakos siihen rokotteeseen on kuollut. Siis suoraan rokotteeseen, ei muihin rokotetun sairauksiin?

    Äänestä

  • shit... kirjoitti:

    montakos siihen rokotteeseen on kuollut. Siis suoraan rokotteeseen, ei muihin rokotetun sairauksiin?

    se on kuin syöpä,hiipii hiljaa ja sitten jysähtää. :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sikapiikki kirjoitti:

Nyt valtio aikoo hoitaa sen, mikä venäläisiltä jäi aikoinaan kesken. Eikö näitä piikittäjiä saada millään kuriin?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121310772634_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu