viestillä sekä vihreiden ja rkp:n hyysärit että halla-aholaiset. Fiksu nainen, joka kerää äänestäjiä niiden 95 % suomalaisten joukosta, jotka eivät siedä nykyisen kaltaista maahanmuuttoa. No, poislukien tietysti vihreät stalinistit.
Päivi Räsänen
peittosi kerta
18206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
islamiin , kuin esim. muutos 2011. Räsänen tulee samaa äänivyöryn eduskuntavaaleissa.
suhtautua tiukasti Euroopassa,on täysin järjetöntä antaa muslimeille liikaa myönnytyksiä,se ei ole heille solidaarisuutta vaan heikkouden merkki kristityiltä.
"on täysin järjetöntä antaa muslimeille liikaa myönnytyksiä"
Olen täysin samaa mieltä. Ei niille saa antaa sen enempää kuin kristityillekään. Tai ateisteille, juutalaisille ja jehovalaisille. Kaikki ovat lain edessä samanarvoisia.
Ellei saa kirkontorneja rakentaa, niin minareetitikin on kiellettävä. Ja jos ei kirkonkelloja saa yöaikaan kilistellä, niin ei saa hoilata rukouskutsujakaan. Näin se vaan on.
Helsingissä on uimahalleja, joissa on annettu muslimeille omat uimahallivuorot, joille ei suomalaisilla ole asiaa. Tämä syrjintä sai eduskunnan oikeusasiamiehen hyväksynnän, sillä nykyinen yhdenvertaisuuslaki sallii syrjinnän etnisen taustan perusteella, kunhan syrjittävä on suomalainen.
Mokuttajat ovat rasisteja suomalaisia kohtaan, eivätkä edes peittele sitä.
Taistelu suomalaisuuden puolesta on meille sydämenasia, koska aivan kuten talvisodan kunnian päivinä, on Suomi nytkin tilanteessa, jossa kansakunnan olemassaolo on joka hetki vakavasti uhattuna. Maahanmuutto on tämän hetken tärkein poliittinen kysymys. Siitä riippuu kaikki. Annammeko periksi suomalaisvastaiselle rasismille, vai taistelemmeko oikeuksiemme puolesta, lastemme tulevaisuuden puolesta. Suomea uhkaa hukkuminen elintasopakolaisuuteen ja islamisaatio. Molemmat on torjuttava NYT, sillä aika on kulumassa loppuun. On kovien toimenpiteiden, arvokonservatiivisen vallankumouksen aika. Vaaliuurnilla tavataan 2011.
kukas suomeen on nyt hyökännyt? talvisodan aikana suomeen hyökkäsi stalin (huom! ei siis venäläiset tai ryssät). mutta kuka nyt tänne on hyökännyt? etkö sä nuija edes tiedä sitä että suomessa on noin 40.000 muslimia? no jos he todella uhkaisivat suomea ja suomen itsenäisyyttä / kulttuuria niin miksi he eivät saa sitten edes puoluetta perustettua?
suomalaiset ääri-islamistit, joita muuten johtaa suomalainen porukka, saivat viime kunnallisvaaleissa0,003 % annetuista äänistä helsingin vaalipiirissä. pitää olla todellinen vainoharhainen idiootti että pitää tälläistä ryhmää suomen tulevaisuuden ja kulttuurin uhkana. sanottakoot nyt vielä että suomessa on kaikkiin länsimaihin verrattuna todella minimaalinen määrä ns. mutakuonoja.
eikö sinullakaan todella ole mitään muuta tekemistä kuin levittää täällä täyttä sontaa ja hehkuttaa jonkun idiotismin puolesta? ja mikä helvetin arvokonservatiivinen vallankumous? tuskin edes itse ymmärrät mitä moisella paskanpuhumisella tarkoitat. mene nyt perkeleen pummi vaikka töihin tai edes kerämäään pulloja että saisit jotain järkevää tekemistä. totuushan on että jos teidän porukka saa joskus tässä maassa vallan niin tämä maa on täydellisen sekasorron tilassa alta puolessa vuodessa. perkelleen urpot.
Milloin on seuraava sossuaika hoh oh hoooo...sinä et osaa muuta kuin "käsityötä" hoh hoh hoooo
Mistä sen tietää vaikka nykyisen järjettömän maahanpolitiikan aloittaneet poliitikot löytäisivät itsensä vielä valtakunnanoikeudesta. HYYSÄRIT KÄPÄLÄLAUTAAN.
Uimahallijuttu on räikeä esimerkki valtion suomalaisiin kohdistamasta rasistisesta syrjinnästä. Sinä kutsut minua rasistiksi, mutta myönnät siis itse olevasi rasisti suomalaisia kohtaan. Olet siis kansanpetturi.
Eihän Stalin vuoden 1917 jälkeen, jolloin hän kävi täällä innostamassa sosiaalidemokraatteja vallankumoukseen, käynyt lähelläkään Suomen rajoja.
Halla-Aho herätti meidät huomaamaan islamin vaaran. Monet johtavat poliitikot ovat jo tiedostaneet Halla-Ahon sanoman ja varmasti Päivi Räsäsen esimerkki saa Vanhasenkin kipuamaan alas barrikaadeilta.
ei valtio vastaan mistään uimahalleista. uimahallit ovat kunnallisia laitoksia joista vastaavan siis kunnat ja kaupungit. etkö sä palikka tiedä edes tämän vertaa siitä miten suomessa hoidetaan asioista? juu ja minä olen todella rasisti. suhtudun rasistisesti kaikkiin rasisteihin. mutta tätähän sinä palikka et voi tajuta. siksi sinä oletkin todellinen palikkojen palikka.
ps. mene pummi töihin...
vai että niinkö meinaat? kuule se tarkoittaisi sitä, että silloin teidän pitäisi saada eduskuntaa ehdoton enemmistö eli yli 50 prosenttia äänistä. eipä kuule taida onnistua kun ette näytä saavan kasaan edes sitä 5000 nimeä että te reppanat saisitte itsellenne puolueen perustettua.
mutta leikitään nyt kuule että te saatte eduskuntaan ehdottaman enemmistön. kerro kuule miten suomi silloin sinusta muuttuisi? millaista koulutus-, tiede-, kulttuuri- ja vaikka sosiaalipolitiikkaa te ajasitte? millaista olisi teidän ulkopolitiikka?
ps. voi kauhistus, meinasi unohtua. mene pummi töihin...
nikki on "ps best". kiysytään heti että mikä ihmeen suomen sana on "best"? mitä murretta se on? onko se savoa, pohojanmaata vaiko ihan mäen kieltä? niin että mitäs murretta se siis on? vai onko kyse monikulttuurillisesta väritityksestä suomen kieleen? eikö teidän taulapäiden pitänyt juuri vastustaa tätä monikulttuurillisuutta? nyt ihan itse viljelette sitä kauniiseen suomen kieleen?
etkö sinä palikka tiennyt, että kieli on viimeinen isänmaamme? jos me menetämme suomen kielen, niin sen jälkeen me emme tiedä enää mitään suomesta. sinä peruSSuomalainen olet ihan ensimmäisenä raiskaamassa suomen kieltä. ei taida sulla paljon yläkerrassa liikkua kuin tuuli...
ps. mene pummi töihin.
...käynyt ahkerasti uimassa lauantaiaamuisin ja pyytänyt vielä kaverisikin mukaan, jos sinulla edes on sellaisia. Vaan ette kai sinä olisi keppanapöhnältäsi jaksanutkaan.
No, uimahalli oli sitten lauantait suljettuna vähäisen käyttöasteen takia, kunnes löytyi halukas kohderyhmä. Syntyneestä porusta päätellen persu ei osaa arvostaa muuta kuin sitä, mitä sillä ei ole ja sekin 'arvostus' ilmenee katkeruutena siitä, että on jäänyt jostain paitsi.
Kenties sinua lohduttaa tieto, että helsingissä on 13 muuta yleisölle avointa uimahallia, jos nyt tekee mieli lauantaiuinnille.
periaatteesta.
Kuten sanoin, oikeusasiamies, vai oliko se varaoikeusasiamies, antoi asiasta päätöksen, jonka mukaan tuo menettely on hyväksyttäävää. Yhdenvertaisuuslaki nimittäin sallii rasistisen syrjinnän suomalaisia kohtaan.
...miten se rasistinen syrjintä suomalaisia kohtaan ilmenee tässä uimahallicaustissa?
Maahanmuuttajanaisille toivottiin omaa uintivuoroa ja liikuntavirastossa huomattiin, että koska Jakomäen uimahalliin ei muuten ole riittänyt lauantaiksi niin paljon kävijöitä, että hallia kannattaisi pitää auki, siinä olisi sopiva paikka ja aika.
Vaan kuten alempana on todettu, persu ei osaa arvostaa sitä, mitä sillä on, mutta osaa kyllä olla katkera siitä, mitä sillä ei ole.
että muslimeille on oma aika, mutta kristityille tai ateisteille ei ole omaa aikaa. Ymmärtääkö?