perävaunu on ollut aivan poikittain vastaantulijan kaistalla törmäyshetkellä! jos osuma olisi tapahtunut vähänkään loivassa kulmassa, dösä olisi kimmonnut oikealle ojaan. nyt kärryn energia pysäytti bussin ja pisti sen menemään takaperin kymmeniä metrejä. tämähän ei mitään muuta eikä pelasta enää.
kärryn asento Kongilla
funteeraaja
3628
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niinhän se usein on, sekunneista kiinni. :´(
Kuten uutisista kuulimme, kärry osui bussin vasempaan etukulmaan. Ja kuten kuvista näimme, bussi oli vinottain ojassa. Eli kärry ei voinut olla törmäyshetkellä poikittain. Kärryn massa oli niin valtava, että se työnsi bussia taaksepäin.
Turha on täällä kehua konstiaan kun ei paikalla ole ollut ja ainoat asiat mistä vai mitään päätellä on yhtä arvausten mukaan tehdyt piirroskuvat lehdissä.
Kaikki selviää aikanaa kunhan tutkijalautakunta saa ikävän työnsä päätökseen.
Tällä foorumilla on keskusteluita vaikka minkä otsikon alla ja mikään vähänkään tähänkin valitettavaan onnettomuuteen liittyvää saa "asiantuntijat" esille kertomaan kommenttejaan vailla mitään totuuspohjaa.