Rikokset joihin liittyy rasistisia piirteitä ovat nousseet rajusti! Poliisillekin outo ja uusi ryhmittymä tämä "viha-rikos"! Pahoinpitelyt,tuhopoltot,herjaukset ym.
Suomi on rasistinen maa!
Suomi on rasistinen maa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
joutuu viharikosten uhreiksi.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/12/1016982
noin 90% taitaa leijailla näillä palstoilla. Onneksi leijailevat täällä niin eivät ryhdy alkamaan tuuman pituisesta peniksestään toimeen. Jymmärrätte mitä tarkoitan! Kun on vain tuuman mittainen, niin...
Se kateus se kateus.
kyllä nykyjohtajat ovat niin rikollisia ja omaa napaa toljottavia,inhottavaa ja irstasta väkeä.
tekevät ihan mitä ja miten sattuu välittämättä mistään mitään. röyhkeitä,raukkamaisia typeryksiä lähes kaikki ja
kaikkialla. ovat malliesimerkkejä,miten ei pidä toimia.
kansan viha varmasti lisääntyy kaikkialla ympäri suomen,euroopan ja maailman. joku päivä posahtaa kunnolla.
Kohteiden määrä lisääntyy!
jälleen yksi viharikos lisää
http://www.iltalehti.fi/vantaa/2009121410778803_va.shtml
Viharikoksia ovat esim. vammaisiin kohdistuvat potkimiset, hakkaamiset ja päällekäynnit. Jos taas esim. vammaiselta viedään lompakko, ei se ole viharikos.
Ymmärrätkö eron?
Kylla. vain. "Viha.rikosten" maara, on kasvanut. Ja. eraat, vastaavat. siitakin. siten, etta, "Vaativat. keskustelu, palstamme. delekoimista. kokonaan" Eli. "Asioita" ei. tulisi. tuoda. kansan. tietoisuuteen. ollenkaan. Ja, silloin. ollaan. oltu. valmiita. jopa. "Remeksen,viimeisen. thillerin.tapaan" murhauttamaan, lisaa. syyttomia. Ja. "Raakkuna" ollaan. koitettu. murhauttaa. jo 3.kertaa. "Salut"
Koska. "Asiani" on eraille. niin. vahingollinen, Ja. silloin. olet. sinakin. "Pasi. Rautonen. Tv.3, Ohjelma.Paallikko" ollut. mielummin. kuuntelemassa. entisen, "Malli.vaimosi" Kirsi. Pallarin. panetteluja. ja valheita. veljestaan. Robert. alias. "Raakkunasta" Ja. sen. mukaisesti. olet. hoitanut. toimenpiteitasi. minun. toimittamiseksi. mielisairaalaan, Joop!
Niin. kylla. vaan. olet. viela. antava. lisaakin. aihetta. "Viran.siirtoon. kohdallasi" Ja. joku. patevampi. ja. arvostelu. kykyisempi. Ohjelma. Paallikko, saa. paikkasi. "MTV 3, Ohjelma.tuotannon. Qualitetin. vuoksi" Salut,
raiskaukset saavat aikaan negatiivista käyttämistä. Ja toinen asia on valtaväestöä paremmat tuet ja palvelut, asunnot, mitkä on rasismia suomalaisia kohtaan. Onko oikein, että Suomi leikkii elintasopakolaisilla ja kaikki menee valtionvelkaan lisänä tuleville sukupolville.
http://www.aftonbladet.se/vss/nyheter/story/0,2789,529910,00.html
Malmø, Sweden. The police now publicly admit what many Scandinavians have known for a long time: They no longer control the situation in the nations's third largest city. It is effectively ruled by violent gangs of Muslim immigrants. Some of the Muslims have lived in the area of Rosengård, Malmø, for twenty years, and still don't know how to read or write Swedish. Ambulance personnel are attacked by stones or weapons, and refuse to help anybody in the area without police escort. The immigrants also spit at them when they come to help. Recently, an Albanian youth was stabbed by an Arab, and was left bleeding to death on the ground while the ambulance waited for the police to arrive. The police themselves hesitate to enter parts of their own city unless they have several patrols, and need to have guards to watch their cars, otherwise they will be vandalized. "Something drastic has to be done, or much more blood will be spilled" says one of the locals."
On muistettava, että suurin osa rasismista tulee ulkomaalisten keskinäisistä taisteluista ja riitelystä. Islam on todellisuudessa ongelma ydin ja saa aikaan aina samaa, ongelmat he tuovat ne islamin kanssa. Sitä en ymmärrä, miksi he ovat niin sokeita omalle uskonnolleen, etteivät tajua jättää sitä edes tällä?
Kukaan luovu uskonnostaan vaikka maata vaihtaakin! Olihan aikoinaan sotia kun kristin-uskoa vietiin väkisin ja yritettiin käännyttää "väärä-uskoisia"!
Kaikkiin vähemmistöihin ja "erillaisiin" esim. vammaisiin jota minä en ainakaan suvaitse! Miksi pitää potkia opas-koiraa eihän se ole mitään pahaa tehnyt?
Että pärjääminen tarkoittaa toisten ihmisten tunteista piittaamattomuutta, kovia arvoja ja väkivaltaa, niin henkistä, fyysistä kuin taloudellistakin. Ja pikkunatsit seuraavat perässä.
"Sortuu elon tiellä..."! Täytyy nykyään vahva ja tarpeeksi röyhkeä pärjätäkseen tai jää tallottavaksi!
Näitä heikkoja on kuitenkin enemmistö!
Niille löytyi vihdoinkin käyttöä.
Miksi turpaan veto rasistisin piirtein on tuomittavampaa kuin turpaan veto vaikka ruman naaman tai yleisen tyhmyyden takia??
ryöstelevät valkoisia niin sompansseille järjestetään omat illat biljardisaleille ja vastaavaa mutta jos suomalainen sanoo apinalle jotain niin se on heti viharikos ja sama juttu apinoiden joukkoraiskauksissa kun kyseessä on alaikäinen suomalainen tyttö niin hyysärit yrittävät ostaa uhrin hiljaiseksi. Toi on totta ja tapahtunut 90 luvulla.
Suomen eduskunta ja päättäjät ovat sen aikaan saaneet omalla toiminnallaan. Itse ovat järjestäneet asiat siihen malliin, että Suomen oma kansa on ajettu nurkkaan vieraiden ja meille soveltumattomien kulttuurien edustajien etujen suosimisen ja ilmaisen ylläpidon vuoksi.
lisääntyvät, 1% työttömyyden lisäystä lisää 3,4% väkivaltaisia rikoksia tai ainakin näin 90-92 tapahtui.
Tuossa kirjassa oli kuvattu, että Shambalaan ei voi päästä, jos on vähänkin vihaa mielessä! Ovat rakentaneet tuolla tavalla taivaan asuntoja, joissa asuvat kuin ihmiset maan päällä!
Jeesuksen opetukset löytyvät Vuorisaarnasta! Löytyy Uudesta Testamentista, Matteuksen Evankeliumin alkupuolelta. Ja tiedettyä on, että viha sumentaa järjen, eli ei tuolleen pysty tekemään kunnolla tuottavaa työtä. Ei pidä antaa vihalle sijaa, vaan on hyvä seurata Jeesuken opetuksia ja jättää Jumalan asiaksi rangaista, jos joku sellaista ansoitsee. Jeesus käski antamaan anteeksi ja rukoilemaan vihamiesten puolesta, jotta pelastuisivat autuuteen. Lukekaa vaikka Tuosta Vuorisaarnasta nuo asiat!
Rikokset joihin liittyy outoja piirteitä ovat nousseet rajusti! Poliisillekin outo ja uusi ryhmittymä tämä "outo-rikos"! outo vahtaaminen, outo ääntely, outo liikkuminen ym.
Suomi on outo maa!