Myyv Viljakäärmeen+Terraarion+Tarvikkeet

a.n.s.u.9.2.

Myydään kaksi vuotias viljakäärme terraarion ja tarvikkeiden kanssa.

Käärme ei ole vielä täysikasvuinen ja käärmeen väri on Amelanistinen Motley. Käärme ei ole ikinä purrut eikä uhitellut. On tottunut käsittelyyn ja tykkää olla "sylissä". Nahanluonnit sujuu ongelmitta.

Terraario on suuri ja tilava! Pituus on 122cm, Leveys on 62cm ja Korkeus on 80cm.

Terraarion ja käärmeen mukana tulee mm. Lämpömatto, kiipeilypuu, tekokasviköynnöksiä, "uima-allas", mörtti-röpö pussi, loput hiiret mitä on pakkasessa, syöttöpihdit ym.

Käärme asustelee Keski-Suomessa. Otathan rohkeasti yhteyttä sähköpostiini:

[email protected]

Kysele lisää! Mahdollisuus saada kuvia niin käärmeestä kuin terraariostakin.

1

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Emmmmmu

      Miksi olet luopumassa käärmeestäsi? Entä missä päin asustelet? Olen etsinyt käärmettä itselleni jo jonkin aikaa. Kokemusta viljakäärmeistä minulla tosin on vain vähän, mitä nyt kaverillani on kaksi käärmettä, ja eläinkaupassa työharjoittelussani ollessani olen hoitanut muutamaa käärmettä? Entä paljonko matosellasi terraariolla tarvikkeilla olisi hintaa? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45630
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11359
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9785
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8618
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6664
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3335
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      2790
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      18
      2692
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    Aihe