Hieromasauvoja aletaan myydä citimarketissa ensimmäisenä Pohjoismaista, teksti tv tosin en kattonut mikä kanava oisko yle. Ennakko kysyntä on ollut kovaa ja etenkin 40cm versiota joutuu odottamaan pääsiäiseen. Käsitykseni mukaan johtunee siitä, etteivät Kiinassa usko tarvittavan kyseistä kokoa ollenkaan ja sekoittavat asian puu klapi kauppaan.
Citimarketiin hieromasauvoja
Osta kotimaista
13277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
eikö tasa-arvon nimissä pitäisi sitten ottaa myös tekopilluja valikoimaan?
ainakaan ensimmäisessä vaiheessa noita ei valikoimaan kai ole tulossa:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121510785284_uu.shtml
no mutta itse jos ruokaostoksilla haluan käydä, niin en noissa pervojen kaupoissa kyllä käy.
seksiliikkeet on asia erikseen, siellä välineet ei lasten silmille pompi.
mahtaa olla vanhemmillakin kiva lasten kyselyihin vastailla
"äitä mikä toi on? -- no se on tekokyrpä. äiti työntää sen tonne jalkojen väliin silloin kun isi on ryypännyt niin paljon ettei sen kyrpä enää seiso."
Kun monet ei kehtaa edes seksikaupassa asioida, niin kuinka ne sitten kehtaisi citymarketista ostaa? Kassalla pitkät jonot, ihmiset toljottaa kun yksi ostaa hieromasauvaa...
Seksikaupassa sentään kaikki asiakkaat on ostamassa juuri sitä, ei ole syytä hävetä vaikka muut näkeekin.
silloin joskus nuorempana kun piti ostaa pornolehti ärrältä, niin ostin aina iltasanomat tai iltalehden. sujautin pornolehden sinne väliin niin että vain viivakoodi-osuus näkyi. sitten naama punoittaen sanoin kassalle että tuolla on tommoinen välissä.
??
Kaiketi niihin voi tulla joskus ihan plussa-tarjouksiakin. Plussakortilla alennusta 20%, kun eivät varmaan kauhealla tahdilla kaupaksi mene, sillä aika kiusallista ostaa jostakin isosta marketista tekokyrpää, kun jono hengittää takana ja kirkkaat valaistukset tekee kaikille mahdollisimman selväksi, mitä ostoskassiin on päätymässä.
...ja kertomaan asiakkaille niiden käytöstä ja ominaisuuksista. Kivaa vaihtelua noiden taulutelkkareiden esittelyjen lomassa.
toivottavasti malleja ei tule aivan hirveästi. menee myyjiltä muuten kaikki vapaa-aika "ominaisuuksiin perehtyessä".
Höh, työajalla noihin ominaisuuksiin perehdytään. Ja kumpaakin sukupuolta edustavat myyjät perehdytetään yhtä lailla niihin. Minulla on jo naispuolinen työkaveri mielessä, jonka kanssa sitten aiotaan näihin vempaimiin tutustua. Toivottavasti malleja tulee paljon erilaisia ja tasaista tahtia uutuuksia, niin joutuu sitten näitä koulutustilaisuuksiakin työnantaja järjestämään sitä mukaa.
mustamallisen, siis nieger väriä ja kokoa.
Me juutalaiset tykkäämme, tuollaisista tumman sävyisistä.
Kiva mättää sontakuormaa pohjanmaan pelloille, kun joku
peräsuolessa hyrräämässä.
cittarissa vihannes puolella..joko nyt myyntiin, toivottavasti eivät hyllytä niitä
niin ennenhän rouva osti kaupasta kurkun ja teki sillä mitä teki. sen jälkeen siitä vieraille salaatin.
eläinten ystävät, ei kurkkuja tarvitse.
Kyllä kultainen-noutaja, hommat hoitaa.
Pieleen menee touhut. Nuoruudessani häpesin kun olin .unkkari. Oli se pornolehden rakas edessä oikean käteni vipattaessa. Ja tulihan sitä ja nautinto oli mahtavaa. Salassa sen tein ja toivoin että kukaan ei tietäisi ihastuksistani. Jälkeenpäin katumus oli suuri, mutta rakastelu toistui, niin vuosia. Eli kokemusta on ja siksi kirjoitan. - Mutta onneksi pääsin normaalin naimisen alkuun oikeesti, vaikka ujo olin, alkoholin rohkaistama. - Mielestäni suunta on väärä, jos kaupallisuus ja yhteiskunta kannustaa masturbaatioon, helppoa oikotietä sukupuolivietin tyydyttämiseen. Mielikuvitus kumppani on liian helppo ja vaivaton. Hän on aina mieleinen, ei haise, ei kuorsaa, ei keljuile ja on täydellinen, siis muka täydellinen. - Haluan kokemuksesta sanoa. On parempi etsiä, rakentaa reaalinen suhde. Etsivä löytää varmasti kumppanin, kun etsii vertaistaan. Prinsessoja ja prinssejä on rajoitetusti. Siis tuomitsen ainakin jonkiverran dildokauppaa ja pornoa viitaten kokemukseeni jolloin olin nuorempi kuin nyt. Parempi nähdä vaivaa livekumppanin etsinnässä kuin valita dildot ja muut keksinyt esineet seksuaalivietin tyydyttämiseen.