A tytöt 2

koskiko

Ihmetellään sitten lisää. Miten voi SM-tason turnauksessa pelata joukkueissa noinkin paljon huono kuntoisia ja jalattomia pelaajia. Peli taktiikkana ainoastaan huonosti liikkuvien maalivahtien edessä seisomiminen kun eivät muutakaan voi, puolustus muuriksikin sitä sanotaan, harjoittelu määrät olemattomat viikossa jos viitsii käydä tyyliin.
Näistä joukkueista joku vielä haluaa pelaajia allstars kentälliseen, HEH HEH.

6

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äly hoi älä jätä...

      piti tästä nyt toinen ketju tehdä???

    • 24tuppura

      Tässähän vasta asiantuntija kun tietää kaikkien turnauksessa olleiden joukkueiden viikkotreenimäärät ja treeniaktiivisuuden??? Olisi todella mielenkiintoista tietää kuka olet ???? Kerrohan ihmeessä mihin joukkueisiin kirjoituksessasi viittaat ????

      • Ei vaikeaa

        osaa katsoa seurohen nettisivuilta!!!


      • halipatsuipaajadaa
        Ei vaikeaa kirjoitti:

        osaa katsoa seurohen nettisivuilta!!!

        ...ja sieltäkö sinä löydät sen suuren totuuden-sieltä SEUROHEN nettisivulta-nehän ovatkin uskottava raamattu, kerro että miten sieltä löytää sen kuinka paljon siellä treeneisssä on porukkaa ja ketä huvittaa ja ketä ei...voi elämän kevät..onko tullut mieleesi ollenkaan esim. sellaista että joissain saatetaan omien jäiden lisäksi käydä esim.treenaamassa pojissa tai muissa ikäkausijoukkueissa, ja lukeeko jokaisella joukkueella sivuillaan kaikki oheiset ja puntit sekä omaehtoiset harjoitteet ja näkeekö sieltä ulkojäillä kävijät ja toisten lajien harrastajat (sillä usko tai älä mutta niitäkin löytyy joilla on vielä muitakin lajeja kuin kiekko)


    • Mainitakseni vaan

      sen verran voi tähän sanoa, että valitettavasti jollain joukkueilla ei vaan ole sitä jääaikaa rajattomasti, eikä ole oheisharjoitteluun soveltuvia tiloja saatavilla. Joten aika utopiaa se on saada pelaajat kolme kertaa viikossa lenkille -20 pakkaseen ja lumisateeseen. Se on joka tapauksessa fakta, että "all-stars-kentällisen" valinnat ei kyllä osunut nappiin.
      Ja eiköhän ennakkoasetelmatkin kertoneet aika paljon, kun puhutaan jalattomista joukkueista...kuinka paljon oli jalattomilla/jalattomalla joukkueella ja vielä huonosti liikkuvilla maalivahdeilla sm-sarja / mj-kokemusta ?!?

      • teukka65

        mainitakseni vaan kirjoitusta. Ketjun aloitus kirjoittaja oli varmaan APV:n edustaja ja nyt syö kun ei skaboihin päästy.Onhan sitä ylistyslaulua kuultu harjoitteluolosuhteista jo useammassa ketjussa...kaikilla ei vaan asiat ole niin hyvin.Olkaa iloisia siellä missä jäitä on ja tsemppiä niille jotka taistelee harvojen jäidensä puolesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2186
    2. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1423
    3. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1423
    4. 168
      1291
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1081
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      978
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      940
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      939
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      872
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      849
    Aihe