Jep Finnairin bisnekset.

384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tässä järjestellään kaiken aikaa Finnairia siihen kuntoon, että valtio lopulta myy oman osuutensa edulliseen hintaan. Loputonta samojen omistajien eri yhtiöiden puljaamista, jossa rahaa katoaa aina puljaajien taskuihin joka käänteessä ja työntekijöiden etuja heikennetään.

Tähän on varaa, koska työttömyys on niin suuri. Ja sen vuoksi sen vuoksi on turha koskaan enää kuvitella täystyöttömyyttä.

Tämä on Venäjältä tuttua talousmallia, missä kaikki valtion omaisuus kaapataan yksityisiin käsiin. Sehän on jo melkein kokonaan tapahtunutkin. Jopa puolustusvoimien huolto on mennyt skandaaliyhtiö Patrian käsiin.

Äänestä
  • !

    Äänestä

  • ! kirjoitti:

    !

    tai muuten ei tuu kunnon bonuksia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


............... kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/arkistot/talous/2009/12/1018629

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu