Suomessa nykyisin korvataan eri maalaiset suomalaisina joka on älyttömän tyhmää kun voisi tehdä penskojakin enemmän niin kuin tehtiin sodan jälkeen. Ei tämä ole enää mikään suomi vaan kansojen sulatus uuni ei tänne enää tarvita yhtään maahan muuttajaa kaikkein vähiten somaleita. Pitäs tehdä jo maahan muutolle loppu kun suomi on ottanut yli 20v maahan muuttajia, pakolaisia ja sun muita suomi menettää vain rahaa turhuuksiin kuten somppuihin joille ei pitäs antaa mitään minun mielestä. Tänne tulevalle pitäs antaa vaan asunto ja 1000e käteen eikä mitään muuta niillä pääsee jo ihan hyvin alkuun ja on pakko mennä töihin eikä saisi ottaa sossusta lainaa sen pitäisi olla vain alkuperäis kansan etu oikeus. Vaikka en kyllä pidä yhtään suomalaisistakaan sossu pummeista mutta vielä vähemmän ulkomaalaisesta sossu pummista. Joten ulkomaalaiset ulos maasta etenkin somput niitä ei tarvita pitäköön huoli omasta maastaan.
Somaleista vielä että koska heillä on tämä islam usko niin he voivat sen takia omasta mielestään mitä vain. kuten raiskata naisen joka ei pidä tarpeeksi vaatetta päällä ja muutenkin voivat omasta mielestään tehdä mitä vain koska valtiokaan ei puutu siihen välttämättä ja se on todistettu liian monesti jos kysytään miten olen todistanut sen niin voin kertoa mutta nyt en jaksa enempää just kirjottaa.
Somaleista vielä että koska heillä on tämä islam usko niin he voivat sen takia omasta mielestään mitä vain. kuten raiskata naisen joka ei pidä tarpeeksi vaatetta päällä ja muutenkin voivat omasta mielestään tehdä mitä vain koska valtiokaan ei puutu siihen välttämättä ja se on todistettu liian monesti jos kysytään miten olen todistanut sen niin voin kertoa mutta nyt en jaksa enempää just kirjottaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"kuten raiskata naisen joka ei pidä tarpeeksi vaatetta päällä ja muutenkin voivat omasta mielestään tehdä mitä vain koska valtiokaan ei puutu siihen välttämättä"
valtiohan ajattelee kansan parasta,geeniperimä rikastuu noissakin tapauksissa eikä ole niinkään pelkoa millainen perijästä aikanaan tulee,sehän on ikään kuin rodunjalostusta ettei mene perimä liian kapeaksi.
se on vain valitettavaa raiskatuiksi tulleiden naisten puolesta mutta ilmeisesti valtio on ajatellut asian pitemmälle aikavälille ja ja siten että raiskatuksi tullut tekee sen "talvisodan"hengessä...
siihen lopputulokseen minä ainakin olen tullut kun noita tilastoja olen katsellut,siellähän taitaa olla usein näitä samoja "perimän rikastuttajia" asialla. ellen aivan erehdy.
ei meikä-mannen ole tarvinnut raiskata, innokkaampia pitää harjanvarrella kimpustaan hätistellä, naisväkee meinaan. mutta olekkos ajatellut jos puna-armeijan soittokunta marssi talvisodan hengessä helsinkiin, olis saattanut tehdä vekkulia geeniperinnällä. lapissa kuulemma tuli geenejä alppien rinteiltäkin,
ihan tavallisen näköisiä takkutukkia tuo lapin kansa näyttää olevan.
vai meinaakko että seuraavien sukupolvien ei tarvitse hiekkarannalla löhötä rusketusta hankkimassa???
kato geeneissä löytyy.
niin tuleekohan geeneissä se puun alla istuskeleminen kuvioihin mukaan naisten tehdessä työt.
voi olla suomella mielenkiintoinen tulevaisuus edessään kun rotuamme on lopulta rikastettu tarpeeksi se voi vielä hyvässä lykyssä tuo kansan agressiotasokin nousta vielä muutamalla pykälällä muutaman vuoden kuluessa kun alkaa tämä rikastus je sen mukanaan tuoma lisä geeniperimässä näkyä.
"sotahan siitä syntyy jos samassa maassa asuu islameja, budhia, hinduja, kristittyjä ja sun muita."
Ei syty, elleivät nuo eri uskontojen edustajat ajattele niin kuin sinä. Viha ja sota ei ole mikään luonnonlaki.
sille ei voi enää mitään..
Esim. Thaimaassa hindut, buddhat ja kristityt asuvat kaikki rauhassa. Jostain syystä kun joukkoon tungetaan joukko muslimeita niin alkaa aina se riitely ja väkivalta. Thaimaassa toki riideltiin hetki sitten mutta poliittisista syistä, nyt siellä on taas täysin rauhallista. Hindujen ja buddhien uskonnolliset opetukset noudattavat aika lailla samoja periaatteita. Vai oletko kuullut esim. hindulaisesta terroristiryhmästä? Tai buddhalaisesta? Ei sellaisia oikein ole. Mutta muslimien toimintaan kuuluu terrorismi ja väkivalta.
tai ei nyt varsinaisesti sota mutta erimielisyyksiä kumminkin joita on juuri täällä hetkellä
No ei niissä budhissa nyt olekkaan mitään väkivaltaisia piirteitä ainakaan kovin monessa mutta silti täällä pitäs olla vain kristittyjä tai jotaka ei usko mihinkään.
Suomi EI TARVITSE yhtään maahanmuuttajaa.Työttömiä Suomalaisia on satoja tuhansia,asunnottomia Suomalaisia on kymmenen tuhatta.
Ja Suomen vankiloissa on ulkomaalaisia noin 30%,ne pitäisi kaikki lähettää omaan maahansa kärsimään tuomion siellä , venäläiset,virolaiset,somalit sinne mistä ovat tulleet.
Silloin rahaa riittäisi ehkä Suomalaisten vanhustenhoitoon,Suomalaisille koululaisille jne.
Ja mitä nämä rkp,vihreät yms. ja jotkut toimittajat valittaa heti että rasismi jos joku on sitä mieltä että Suomi EI tarvitse näitä maahanmuuttajia,pitäähän olla oikeus meilläkin esittää omia mielipiteitä ja kyseenalaistaa nykyistä maahanmuuttoa.Sitä PITÄISI EHDOTTOMASTI KIRISTÄÄ , etenkin KIELITAIDON osalta.
Ja sitten nämä Thors ja muut puhuvat suvaitsevaisuudesta,EI Suomalaisten todellakaan pidä suvaita rikollista,väärää toimintaa ja sitä että joku Suomalainen ikänsä veroja maksanut mummo EI saa avustusta mutta joku ulkomaalainen saa,sehän on täysin väärin,EI sellaista pidä hyväksyä.Ensin Suomalaisten asiat kuntoon , sitten voidaan antaa taloudellista paikallista apua,pysyköön siellä , mitä ne tänne tulevat , avustetaan niitä siellä,MUTTA ENSIN OMAT ASIAT KUNTOON-VETERAANEISTA voitaisiin aloittaa-NE ANSAITSEE APUA/TUKEA
Uskonnon varjolla maailmassa on aina eniten sodittu!
Yhteiskunta puolustaa kyllä itseään rasistista terroria ja väkivaltaa vastaan, mikäli on tarpeen. Maahanmuuttajia ei nyt jätetä yksin, niin kuin juutalaiset 1940-luvun alussa jätettiin.
valintasi vain valitettavasti
sinä mot rasismen voit muuttaa Ruotsiin ta suoraan Somaliaan kun olet niin tyhmä että et tajua asiassa olevia epäkohtia.
Suomessa sopiva määrä maahanmuuttajia olisi mielestäni 0.Ei yhtään enempää,tasan 0.
Sinä et tajua että nyt jätetään yksin Suomalaiset vanhukset,niistä sinunlaiset ei kanna huolta.
Suomalaisten lasten koulutuksesta,terveydestä , niissäkin olisi paljon parannettavaa.Veteraanien asioissa parantamista.
Ja jos Suomalainen menee Afrikkaan niin ei hän sieltä mitään ilmaiseksi saa,se on fakta-vastikkeetta EI saa mitään.Itse hankit asunnon,työpaikan kukaan Ei auta.
Miettikää asioita te saatanan selkärangattomat epäisänmaalliset lortit.