Saahan lipputankoon laittaa jouluvaloiksi valovaijereita? Olisi hyvän näköistä jos vetäisi erivärisiä valovaijereita kiertämään lipputanko ylös asti. Ja vielä saisi siitä hiemomman jos laittaisi vilkkumaan ne jonossa eri aikaan.
Mitä mieltä olette?
Lipputankoon jouluvalot
14
2702
Vastaukset
- En laittaisi
Ei lipputanko ole mikään jouluvalo ripustin.
- äört
Hyvän tavan vastaista se ainakin on, ei suositeltavaa.
- ei kai, kai
polkakaramelli, eikö ne ole just niitä puna-valkoraidallisia - että silleen.
Nekkutatti - tattinekku.
Miten niin hyvän tavan vastaista, lippuahan se häpäisemissäädäntö vaan koskee, ei tankoa!- lisäksi
voit hilata merkatut kalsaris nuppiin, ne ruusunpunaiset vai oliko ne violetit.
- todella
lisäksi kirjoitti:
voit hilata merkatut kalsaris nuppiin, ne ruusunpunaiset vai oliko ne violetit.
Joo on hyvä idea. Laitan vaimon "pikkuhousut", joskin naapuri voi häiriintyä kun lulee lipun olevan salossa.
- näkevä
on jo nähtykin. Riippuu siitä miten ne siihen asentaa - voi olla kivankin näköinen.
- ..rsee
Karseeta. Mä pidän enemmän tunnelmallisista jouluvaloista, eikä mikään vilkkuva krääsä sytytä. Mutta laita jos nyt niin hirveesti tykkäät :)
- yxäxä
Hyvä idea. oikein hyvä.
Suren osan vuodesta lipputangot seisovat tyhjinä, toimettomina. Ei kai joulun aikaan muutenkaan liputeta, joten siitä vaan.
Meillä muutenkin käytetään ulkovaloja pimeiden kuukausien aikaan liian vähän. Sitä kulttuuria pitäisi kehittää niin ihmisetkin virkistyisivät. - *heh*
Voihan sitä aina vetästä se kalsarit tankoon kumpi sattuu kotosalla olemaan sit isännän viiri jos kummatkin =))
- Ronski mies
Minä käyn selälleni makaamaan, niin naapurin rouvat voivat tulla koristelemaan tangon. Saa sille muutakin käyttöä keksiä.
- Anonyymi
Trollihan tuo aloitus tietysti oli, mutta nykyään on varta vasten valoketjuja lipputankoon ja sanon, että valitettavasti.
Kyllä Suomenlippua varten pystytettyä tankoa pitää kunnioittaa niin, ettei siihen ripusteta mitään muuta kuin Suomenlippu tai isännänviiri.
Minulla on lipputanko, eikä sitä vähäistä tuollaisilla ripustuksilla, enkä suosittele sitä muillekkaan. - Anonyymi
siis HÄVÄISTÄ
- Anonyymi
meillä on lipputangossa lämmin valkea valosarja joka vuosi 6.12.- 31.1 ajalla.
ei välky. ei säiky lunta eikä vettä.
Latvasarja Airam Eiffel 9m
ostin K raudasta .
kaunis kuin Joulukuusi pihalla mielenkiintoinen aloitus, että lipputankoon muutakin kuin Suomen Lippu!
🇫🇮
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 29526900
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482294- 2011640
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1541550Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien351381- 341321
- 1221018
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex92880Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81820