4-kauden päätös *SPOILEREITA*

5-kausi 09/2010

Viimeiset minuutit tulivat täysin yllättäen puun takaa, ja itkuhan siinä sitten lopulta tuli. Mites muilla?

4

1208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Graak

      Mä en vaan joskus tajua noita saakutin käsikirjoittajia! SIIS MIKSI?! Justiinsa kun kaikki näytti käyvän hyvin... Rita olis ilman muuta ansainnut paremman lopun....tai koko sa*tanan sarja. Nyt vaan alkaa varmaan meneen saman pa*kan toistoksi yms. Plaah!

      Kauden oisi voinut päättää onnellisesti ja koko sarja olisi voinut loppua vaikka siihen. Nykyään ihan turhaan venytettään sarjoja lukemattomiin esityskausiin.

      Kuten ehkä huomata saattaa, en ollut loppuun mitenkään tyytyväinen.

      • vertikaalimamboilija

        Buahaha, vitun happy end -fanaatikko!! Mitä siitä vaikka Arthur tappoikin Ritan, saammepa enemmän tilaa kunnon kässärille taas, saas nähdä päättävätkö jättää mukulat Dexterille vai isovanhemmille kun sopivasti kirjoittivat sarjaan jotta muksut saatiin pois talosta.


      • vertikaalimamboilija
        vertikaalimamboilija kirjoitti:

        Buahaha, vitun happy end -fanaatikko!! Mitä siitä vaikka Arthur tappoikin Ritan, saammepa enemmän tilaa kunnon kässärille taas, saas nähdä päättävätkö jättää mukulat Dexterille vai isovanhemmille kun sopivasti kirjoittivat sarjaan jotta muksut saatiin pois talosta.

        ja kuinkas siinä kävikään...


    • fanittaja-83

      Joo, alkoi silmäkulmat kostua kummasti....

      Olis kyllä tullut ihan puun takaa jos eräs idiootti ei olis spoilannut multa sitä... Mutta vaikka se olikin tiedossa oli silti dramaattinen käänne.

      Trinity-killer oli kyllä hyytävyydessään aivan omaa luokkaansa... menee kylmät väree kun ajatteleekin.

      Viitoskautta odottaessa.

      Btw, uskomatonta miten Dexterin näyttelijä voi olla Six feet under-sarjassa niin umpihomomainen mutta Dexterinä ei tulis tuo mieleenkään. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      29
      3780
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2569
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2498
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2275
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      20
      1869
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1719
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1623
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      300
      1460
    9. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1457
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      46
      1398
    Aihe