Itsemurha on perus oikeus, eikä rikos!

Poliisilla ei ole mitään oikeutta puuttua itsemurhiin!
Koska se ei ole RIKOS!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Psykologi Kaverin pitää kertoa eteenpäin nuoren itsemurha-aikeista/1135251558700
aivan päätöntä tällainen kirjoittelu!
Vapaassa maassa on jokaisella oikeus tappaa itsensä!
1122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä ihmettä hyödyttää kertoa aikuiselle, ei mikään taho auta kuitenkaan.
Tiedän tapauksen, jossa aikuinen on hakenut apua poliisilta, sairaalasta, sosiaalitoimesta , ei mitään
hyötyä.
Kaikki nämä saavat saman kuukausipalkan, puuttuivatpa asiaan tai eivät.
Kyllä itsensä saa tässä maassa tappaa rauhassa, syyttävä sormi osoittaa kuitenkin vanhempia.
Kaikkensa yrittäneitä vanhempia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jos eläminen on helv kirjoitti:

Poliisilla ei ole mitään oikeutta puuttua itsemurhiin!
Koska se ei ole RIKOS!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Psykologi Kaverin pitää kertoa eteenpäin nuoren itsemurha-aikeista/1135251558700
aivan päätöntä tällainen kirjoittelu!
Vapaassa maassa on jokaisella oikeus tappaa itsensä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu